HermesV Katalogu ročků, službě společnosti Blacktypepedigree, s.r.o. pro české chovatele a majitele, je aktuálně nabízeno 20 ročků od 5 českých a moravských chovatelů. Nejpočetnější nabídku má Hřebčín Napajedla, respektive jeho vlastník společnost Sygnum s.r.o., ale ta se po Chovatelském dni zúžila a čítá nyní 11 ročků.

 
Nové majitele mezitím získaly napajedelské klisny MATHEICA (Stormy Jail), SINNFONIA (Egerton) a WHIRTEN (Egerton), dnes byl prodán i CASSYDOR (Stormy Jail), nově však nabídku rozšířili dva ročci z Hřebčína Střelice. Oba jsou potomky dvojnásobného Koně roku ČR, italského Gr.1 vítěze a jedné z největších hvězd, která kdy byla v ČR trénována, ryzáka Shamalgana (Footstepsinthesand).  Starším z nich je hřebec HERMÉS, jehož matka High Violet, dcera vítěze anglického a irského derby High Chaparrala (Sadler's Wells) pro zranění neběhala, nicméně její matka Maigue Violet (Night Shift) je pravou sestrou listed vítězky Dawnus, matky taktéž v listed vítězného Longuntera.

ORLENE se sice narodila až v polovině května, pochází však z velmi úspěšné matky Old Rose (Big Shuffle), vítězky Krétského labirintu (I.k.) a druhé z Ceny zimnní královny (CH) či Ceny ČSCHPMDK (CH), která se v chovu prosadila díky dcerám Old Story (Access to Java) a Old Glory (Access to Java), které se obě umístily v dostizích I. kategorie a dohromady vyhrály 13 dostihů. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net