Lot 544Na Tattersalls Ireland September Yearling Sale dnes bezprostředně navázala její Part II, jednodenní dražba, nabízející ročky v nižších cenových relacích, než jací byli nabízeni během předešlé dvoudenní dražby. V Irsku zůstal a nákupní apetit neztratil ani sedmý největší kupec předešlé dražby Tomáš Janda, který pro své klienty dnes získal dalších 5 ročků.


Nejdražším z nich byla za 15.000 € zakoupená hnědka (lot 539) z prvního ročníku vítěze Haydock Sprint Cupu (Gr.1) a Diamond Jubilee Stakes (Gr.1) Twilight Sona (Kyllachy), působícího na newmarketském Chevely Park Stud, k jehož úvodnímu ročníku náleží i Jandův nejdražší nákup předchozí dražby, klisna za 42.000 €. Dnes zakoupená hnědka je prvním potomkem jednou startovavší A Place For Us (Arcano), jejíž matka Raydaniya (In The Wings) dala mj. listed vítězku a matku Gr.2 vítězky Raydaru.

Tomáš Janda též za 7.200 € získal dalšího do ČR směřujícího potomka (lot 730) jednou umístěné klisny Royal Interlude (King's Theatre), kterou už na našich drahách reprezentují či reprezentovali Kristine, White Angel, Lady Bach a Cheminée. Jeho otcem je australský odchovanec Epaulette (Commands), vítěz Golden Rose Stakes (Gr.1) a Doomben 10,000 (Gr.1), otec 10 blacktype vítězů.

Vedle Twilight Sona se i vítěz Epsom derby 2013 Ruler of The World (Galileo) mohl znovu těšit ze zájmu Tomáše Jandy o své potomky. Dalším jím zakoupeným ročkem byla dnes za 5.500 € vydražená ryzka z jednou ve dvou letech startovavší Alps (Danehill Dancer), matky ve Španělsku úspěšného Osoondo (Pour Moi).

V nejnižších cenových relacích vsadil Tomáš Janda na pvní potomky hnědáka Estidhkaara (Dark Angel), vítěze Superlative Stakes (Gr.2) a Champagne Stakes (gr.2) ve dvou letech. Od plemeníka, který na irském Tara Stud připouští za 5.000 €, získal dva potomky. Za 2.000 € vydražil hnědku (lot 726) z na dráze nevýrazné Rondo Alla Turca (Noverre), k jejíž koupi však Tomáše jistě přesvědčily i výsledky dvouleté vítězky Ceny Masise Barthesy (Alhebayeb), jediné vítězky z trojice startovavších potomků Rondo Alla Turcy.

Pouhých 1.000 € stál jiný potomek Estidhkaara hnědák (lot 646) z dvojnásobné vítězky Kill With A Smile (Tiger Hill), matky 2 vítězů ze 3 startujících potomků.

Celkem bylo na dnešní dražbě prodáno 172 z 259 nabízených ročků, zatímco před rokem byl podíl púrodaných podstatně vyšší, když nového majitele našlo 207 z 242 nabízených ročních koní. Velmi výrazně klesly tržby z 2,093 miliónu eur na 1,241 miliónu a klesna i průměrná cena z 10.115 € na letošních 7.217 €, stejně jako medián, který ztratil z loňských 8 tisíc eur rovné 3 tisíce. Tomáš Janda se i na této dražbě prodral do desítky největším kupců, když za 5 ročků utratil 30.700 € a v žebříčku kupců mu patřilo šesté místo. (miv)

Související články:
Tomáš Janda získal dalších 6 ročků. Nejdražší byla dcera Twilight Sona za 42.000 €
Tomáš Janda vydražil v Irsku tři ročky. Nejlaciněji získal polobratra vítěze Velké jarní Aldara 


        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net