tatt ire zanr 19Druhým a závěrečným dnem dnes pokračovala Tattersalls Ireland September Yearling Sale a stejně jako úvodní den i dnes se dražení aktivně zapojit bloodstock agent Tomáš Janda. Ke včerejším třem zakoupených ročkům dnes přidal dalších 6 (jednoho z nich v privátní koupi), za které jejich majitelé dohromady zaplatili 114.500 €. V dražebních statistikách se díky tomu stal sedmým největším kupcem celé dražby.

 
Nejdražším z dnešních Jandových nákupů byla za 42.000 € vydražená hnědka (lot 382) z prvního ročníku vítěze Haydock Sprint Cupu (Gr.1) a Diamond Jubilee Stakes (Gr.1) Twilight Sona (Kyllachy), působícího na newmarketském Chevely Park Stud. Matkou klisny je vítězka Miss Giler (High Chaparral), čtvrtá z listed Oaks Trial Stakes, zatím bez startovavších potomků. Bába Funday (Daylami) se umístila v listed a je polosestrou vítěze Royal Lodge Stakes (Gr.2) Monse.

Krev vítěze anglického a irského derby High Chaparrala (Sadler's Wells) a to dokonce od obou rodičů, koluje i v žilách za 20.000 € vydraženého hnědáka (lot 426), syna letos s prvním ročníkem dvouletých na dráze debutujícího Free Eagle (High Chaparral). Hřebec je prvním potomkem nezvítězivší Pearlitas Spirit (Iffraaj), polosestry listed umístěného Wychwood Warrior (Lope de Vega).

Jedním z oblíbených Tomášových plemeníků je vítěz Epsom derby Sir Percy (Mark of Esteem), mj. otec klasických vítězek Ley Percy a Falcon Baby. Kolekci středoevropských klasických úspěchů anglického plemeníka by mohla rozšířit za 7.500 € zakoupená hnědka (lot 335), dcera šestinásobné vítězky Lady Hestia (Belong To Me), matky dvou vítězů, jejíž rodina směřuje k famózní Height of Fashion, matce Nashwana a Nayefa. Mezi hřebci se bude chtít prosadit ryzák (lot 323) z dvojnásobné vítězky Kelamita (Pivotal), kterého Janda koupil za 14.500 €.

Potomkem vítěze Epsom derby je i za 14.500 € získaný ryzák (lot 465), syn epsomského hrdiny z roku 2013 Ruler of The Worlda (Galileo) a dvojnásobné vítězky Regresa A Mi (Spartacus), matky 2 vítězů ze 4 startujících potomků. 

Velmi zajímavou koupí je za 16.000 € získaná hnědka (lot 273) po Famous Name (Dansili), otci nové české rekordmanky v počtu vítězství v řadě Famous Valley. Stejně jako česká rekordmanka i nová Jandova akvizice pochází ze spojení Famous Name s klisnou ze Sadler's Wellsovy linie, podstatnější však je, že matkou klisny je sice nestartovavší, ale v chovu už důkladně a úspěšně prověřená Gilah (Saddlers' Hall), matka 8 vítězů z 10 startujících potomků, včetně vítězky listed proutěnek v Aintree Famous Milly, pravé sestry zakoupené klisny. V překážkových blacktype dostizích navíc uspěli ještě další dva potomci Gilah.

Celkem bylo na dražbě prodáno 411 z 526 nabídnutých ročků (loni 401 z 448). Průměrná cena klesla z loňských 28.556 € na 25.518 €, ztratil i medián, který loni dosáhl hodnoty 23.000 € a letos jen 20.000 €. Oba nejdražší koně dražby získal hongkongský Jockey Club, který za syna coolmorského No Nay Never (Scat Daddy) (lot 467) zaplatil 165.000 €, zatímco syn jiného coolmorského paši Holy Roman Emperora (Danehill) (lot 126) byl o 65 tisíc eur lacinější.   

Související článek:
Tomáš Janda vydražil v Irsku tři ročky. Nejlaciněji získal polobratra vítěze Velké jarní Aldara
  
     
         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net