Winx daughter salePřekonávala rekordy na dráze, nyní je překonává v dražebním ringu. Australská superhvězda Winx (Street Cry), vítězka 37 dostihů včetně 25 kategorie Gr.1, která na dostihové dráze vydělala přes 26 miliónů australských dolarů, se dnes vrátila na titulní stránky dostihových serverů a publikací. Díky svému prvnímu potomku, roční dceři nabídnuté k prodeji na dražbě.

 
Když včera Racing Post psal o dražbě ročků Australian Easter Yearling Sale společnosti Inglis a o rekordní ceně 2,2 miliónu australských dolarů, která byla zaplacena za klisnu po Zoustar (Northern Meteor), sám se v článku ptal, jak dlouho zmíněný rekord dražby společnosti Inglis bude platit. Odkazoval tím na skutečnost, že v pondělí měla být na stejné dražbě předvedena netrpělivě očekávaná dcera šampiónky Winx po vynikajícím Pierro (Lonhro). Odhad, že dlouho nevydrží, byl správný.

O ročku mimořádné krve se strhla veliká bitva, na jejímž konci byla neuvěřitelná částka 10 miliónů dolarů, nejvyšší cena, jakou kdy roček na jižní polokouli dosáhl, a jedna z nejvyšších v celé historii chovu anglického plnokrevníka, je však nejdražší roční klisnou na světě. Kupcem se stala společnost Woppitt Bloodstock, patřící spolumajiteli samitné Winx. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net