MarychaDruhý závěrečný den únorové mixed dražby společnosti Arqana v Deauville přinesl rapidní pokles cen oproti loňské seanci (průměrná cena klesla o 42%), čímž klesly i celkové statistiky. Za 241 prodaných (z 309 nabízených) koní kupující zaplatili 2,837 miliónu eur, což je o 23% méně než loni. Procentuálně stejný pokles zaznamenala i průměrná cena, která klesla na 11.772 € a o stejné procento pokles i medián, který dosáhl hodnoty 5.000 €.

 
Druhý den opět nakupoval bloodstock agent Tomáš Janda, ale zatímco z úvodního dne žádná jeho koupě neputuje do českého tréninku, z dvojice středečních nákupů bychom se na našich drahách mohli setkat minimálně s jednou. Tou je za 4.000 € zakoupená tříletá nestartovavší ryzka (lot 341) MEDICEA. Dcera vítěze francouzského derby New Bay (Dubawi) je druhým potomkem dvojnásobné francouzské vítězky Marie de Medicis (Cape Cross), jejíž první potomek ve Francii vyhrál dva dostihy.

Nepřehlédněte: S trenéry před sezónou (5.) - Michal Demo chystá Rex of Thundera i Shining Sky na starty ve Francii

Tomáš Janda je podepsán též pod nákupem roční hnědky (lot 343) francouzského původu s krásným jménem MARYCHA. "Ta zatím zůstane ve Francii, kam půjde poté se rozhodne na podzim," uvedl pro naše stránky Janda. Akvizice pro stáj Westminster je dcerou vítěze Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) Morandi (Holy Roman Emperor) a vítězky jednoho dostihu Marie Shams (Gentlewave), matky překážkového vítěze Mon Emperor (Holy Roman Emperor). (miv)        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net