UltrassonV úterý začala v Deauville první letošní francouzská dražba anglického plnokrevníka. I mezi českými stájemi populární February Sale nabídla během úvodního dne 148 koní, z nichž 111 (75%) našlo nové majitele. Průměrná cena meziročně klesla o jedno procento na 15.149 €, medián se snížil o 13% na 7.000 €. Na dražbě nakupovali oba tuzemští bloodstock agenti Tomáš Janda a Hana Juránková, ale zatímco prvně jmenovaný dražil koně jen pro zahraniční majitele, z šesti nákupů Hany Juránkové byly dva realizovány ve prospěch českých stájí.


Za 3.500 € privátně zakoupený dvouletý SOFT MAN (lot 105) je synem překážkového plemeníka Manatee (Monsun), vítěze Prix du Conseil de Paris (Gr.2), a prvním potomkem vítězky jednoho překážkového dostihu Sweet Night (Youmzain).

Trochu překážkový potenciál má i za 3.000 € získaný stejně starý ryzák (lot 120ULTRA'S SON, syn vítěze Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) plemeníka Ultra (Manduro) a třikrát umístěné Lady Marmalade (Hurricane Run), matky 5 vítězů ze 7 startujících a polosestry listed vítězky Deauville Shower (High Chaparral), matky vítěze Graded proutěnek Bialystok.

Nepřehlédněte: Šampiónka Slivka odchází do chovu. Jejím prvním partnerem bude Limario

Na dražbě nakupoval i Jaroslav Myška, jemuž padly do oka dva dvouletí. Za 9.000 € vydražená klisna SAINTE VICTOIRE (lot 104) je dcerou německého derby vítěze Waldpark (Dubawi), který se nyní solidně etabluje v chovu překážkových koní, a 10x na překážkách umístěné Suffisante (Smadoun), matky dvojnásobného překážkového vítěze Royale Steel (Spanish Moon).

Za 5.000 € Myška dále získal dosud nepojmenovaného hnědáka (lot 110) po australském Gr.3 vítězi Scissor Kick (Redoute's Choice), třetího potomka na dráze ve dvou startech neumístěné Berezina (Big Bad Bob).

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net