Lot112ConfDlouhá léta byl Galileo (Sadler's Wells) a jeho produkce vládcem evropských dražeb plnokrevných koní. Legendární plemeník, který se nepochybně zapsal do historie jako jeden z nejvlivnějších hřebců vůbec, byl v červenci 2021 ve věku 23 let uspán, a tudíž poslední jeho potomci přicházeli na svět v roce 2022.

 
V loňském roce se tak prodávali jeho poslední ročci a nyní přišel čas na prodeje jeho posledního ročníku dvouletých. Ve středu skončená dvoudenní Craven Breeze Up Sale, zřejmě nejprestižnější evropská breeze-up dražba, měla tu čest nabídnout úplně posledního Galileova syna před dostihovou kariérou.

Už v době vydání katalogu bylo jasné, že o hřebce bude velký zájem a včerejší dražba to jen potvrdila.  Po souboji s Amo Racing Kia Joorabchiana a KHK Racing manažera Chrise Walla se vítězem boje stal Anthony Stroud, nakupující pro stáj Godolphin šejka Mohammeda. Ten musel za hřebce zaplatil rovný milión gns, což bylo teprve podruhé v historii, kdy na této dražbě bylo dosažena sedmimístné sumy. Hřebec (lot 112), který je synem listed umístěné a čtvrté z 1000 Guineas (Gr.1) Mandereley (Clodovil) , je 3/4 bratrem francouzské listed vítězky Hidden Dimples (Frankel) a jeho cena je třetí nejvyšší v historii evropských breeze-up dražeb.

Nepřehlédněte: 3,23 miliónu korun. Za tolik byl před 16 lety v Anglii prodán český odchovanec

Celkem bylo na dražbě prodáno 106 dvouletků při průměrné ceně 137.590 gns (loni 121.885 gns) a mediánu 80 tisíc gns, dalších 8 dvouletých za celkových 435.000 gns bylo prodáno privátně po dražbě. Rekordních 6 dvouletků překročilo hranici půl miliónu gns, přičemž čtyři z nich, včetně trojice nejdražších, získala stáj Godolphin.

Miloslav Vlček, foto Tattersalls      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net