Obě českými majiteli nejhojněji navštěvované breeze-up dražby i letos výrazně mění svou podobu. U obou je důvodem ke změnám pandemie koronaviru, respektive restriktivní opatření, která mají zabránit jejímu šíření ve Francii a v Německu.

 
Jarní breeze-up dražba společnosti Arqana, která se původně měla konat v Deauville 13. a 14. května, se stejně jako v loňském roce přesouvá do Doncasteru a o dva týdny posouvá termín. Předváděcí cvaly budou na programu 26. května, dražit se bude v pátek 28. Podle Arqany bylo rozhodnutí o přesunu dražby konzultováno s prodávajícími, svou roli hrála i skutečnost, že více jak 80% koní v katalogu v současné době sídlí v Irsku. Z této dražby přišla do Česka celá řada úspěšných koní včetně šampióna Chardonney Tcheque (One Cool Cat).

Nepřehlédněte: Před 92 lety se narodil Karel Stibůrek, výborný překážkový jezdec a později velmi úspěšný trenér

Také na jarní dražbu společnosti BBAG konanou tradičně v Baden-Badenu dopadly německé restrikce kvůli koronaviru, jejichž výsledkem je přesun dražby do formátu on-line. "Původně jsme doufali, že se nám podaří dražbu uspořádat pouze s omezeným počtem přítomných osob, současná opatření platná v celém Německu a také místními úřady zavedená omezení to však znemožňují," uvedl šéf společnosti BBAG Klaus Eulenberger. Pořadatel se tak u dražby, která českému turfu dala například Derby vítěze Tullamore (Theatrical), rozhodli jít cestou čistě on-line dražby. "Bude podobná jako prodej na eBay či podobných službách. Nebudou přítomni žádní koně ani lidé, pouze tým BBAG bude sledovat online nabídky. Nebudou žádní dražitelé ani tištěný katalog, všechny podrobnosti včetně videí všech dvouletků v akci," uvádí BBAG. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net