chris arqana 2017Přesně před rokem jsme na tomto místě publikovali článek Richnerův maďarský klasický double. V něm jsme psali o úspěchu v ČR působícího bloodstock agenta Christiana Richnera v Maďarsku, kde úvodní dva klasické dostihy ovládli koně, které Richner zakoupil.


Uplynulou neděli se v Maďarsku opět konaly první dva klasické dostihy a Richnerovi se podařilo loňský úspěch zopakovat - i tentokrát se v obou jarních klasikách prosadili koně, které zakoupil. V Hazafi díj (Gd2, 3kl, 1600 m, 2,000.000 HUF), maďarské Jarní cemě klisen, se před domácí odchovaknyní Rose Fore (Overdose) prosadila ve Francii narozená Medyna (Masterstroke), kterou Christian Richner zakoupil jako ročku na Autumn Sale společnosti Arqana za 3.000 €. Úspěch Richnerových nákupů doplnila třetí v cíli Nirwana (Campanologist), kterou Chris získal za 12.000 € na zářijové dražbě ročků BBAG v Baden-Badenu. Vítězná Medyna běhala jako dvouletá ve Varšavě, kde jednou zvítězila a též doběhla třetí v listed Nagrodě Efforty, Hazafi díj byla jejím prvním maďarským startem.

V Nemzeti díj (Gd2, 3 hř+kl, 1600 m, 4,000.000 HUF) potvrdila svou dominanci maďarským tříletým nová hvězda tamního turfu Tour to Paris (Fuisse). Hřebec, která jen v loňském debutu skončil druhý, jinak všech 5 následujícíh startů vyhrál, ovládl klasický dostih stylem suveréna a v cíli měl před druhým Muizenberg Rock (Rock of Gibraltar) náskok 10 délek. Nebylo to poprvé, co soupeřům nadělil takovou potupu - minulý dostih vyhrál dokonce o 12 délek a v součtu už v dosavadních 5 vítězstvích zvítězil s náskokem více jak 30 délek. Také Tour to Paris byl zakoupen Chrisem Richnerem, shodou okolností na stejné dražbě jako Medyna a stál i stejnou sumu - 3.000 €.

V loňské sezóně Richnerův maďarský klasický koncert neskončil prvními klasikami a jím vybraní koně získali i tamní Derby a Saint Leger. Dosavadní Suverenita Tour to Paris dává Richnerovi naději, že ani letos se nemusí skvělým úspěchem v jarních klasikách jeho tamní klasická bilance uzavřít. (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking