lot 405Dnes skončila v Deauville Vente d'Automne, podzimní mixed dražba společnosti Arqana. Stejně jako předešlé dva dny i závěrečný, v němž hráli hlavní roli ročci, byl svědkem řady nákupů pro české stáje. Celkem bylo českými majiteli, respektive je zastupujícími bloodstock agenty, koupeno dalších 7 koní. Jeden z nich byl nabídnut už včera, ale majitele v dražebním ringu nenašel a byl prostřednictvím Chrise Richnera privátně zakoupen až dnes.


Oním koněm byl lot 405, roční hnědák LE CONQUERANT, syn prověřeného plemeníka Muhtathir (Elmaamul) z Montjeuovy vnučky Hurramy (Hurricane Run), matky tří vítězů, který se stal nejdražším dnešním českým nákupem, když za něj Richner zaplatil 20.000 €.

Richner dnes dále získal za 2.500 € lot 610, roční klisnu BRIGNOGAN PLAGES, dceru vítěze Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1) George Vancouvera (Henrythenavigator), z jehož prvního ročníku pochází i druhý z letošní Velké jarní ceny (L) Forrest Gump. Matka Madrague (Muhtathir) neběhala, zakoupená ročka je jejím pátým potomkem, z předešlých se žádný zatím výrazněji neprosadil.

Tři ročci, pod nimiž je Richner podepsán jako kupec, posílí středisko Zdeno Koplíka. Tréninkovými kolegy Subway Dancera se brzo stanou za 6.500 € získaný dosud nepojmenovaný lot 612, syn plemeníka Air Chief Marshal (Danehill Dancer), druhý potomek devětkrát umístěné Mahiladipa (Librettist), polosestry vítěze Prix La Force (Gr.3) On Est Bien (Enrique), dále za 3.000 € koupený lot 485, syn vítěze Epsom Derby Sinndara (Grand Lodge) a nestartovavší Shivery (Highest Honor), polosestry nejen Gr.1 vítězky Sharety (Sinndar), ale též u nás úspěšně běhajícího Shaywana (Sinndar), kteří jsou tak blízkými příbuznými nové akvizice. Třetí novou posilou Koplíkova yardu je za 3.000 € vydražený lot 515, ve Francii narozená roční klisna VISIX, dcera vítěze Grand Prix de Paris (Gr.1) plemeníka Montmartre (Montjeu), který si buduje pozici úspěšného otce i překážkových koní, a prověřené matky Vingt Six (Octagonal), matky 5 vítězů ze 7 startujících potomků včetně hřebce Vitex (Enrique), vítěze na rovinách i na překážkách, který jako překážkář získal druhé místo v listed Prix Achille Fould v Auteuil.

V Deauville nakupoval i Tomáš Janda, který dnes vydražil dva roční hřebce. Za 13.000 € získal lot 450, ryzáka COTE JARDIN po prověřeném Rock of Gibraltar (Danehill) z dvojnásobné vítězky Perspective (Funambule), matky 4 vítězů včetně hřebce Los Cristianos (Gold Away), vítěze 12 dostihů, který vydělal přes 300 tisíc euro a doběhl druhý v Prix Chaundeay (Gr.2) či Prix Maurice de Nieuil (Gr.2).    

Druhým Jandovým nákupem byl za 11.000 € získaný lot 570, dosud nepojmenovaný francouzský rodák z druhého ročníku vítěze Sovereign Stakes (Gr.2) Sidestep (Exceed And Excel), druhý potomek trojnásobné vítězky Elusive Kay (Elusive City). 

Na dražbě bylo prodáno i několik polosourozenců koní úspěšných v našem regionu. Polobratra vítězky Oaks Sedmikrasky (Excellent Art) po Kendargent (Kendor) (lot 495) zakoupil Paul Nataf za 14.000 €, polobratr Black Canyona (Manduro) po Stormy River (Verglas) (lot 546) byl zakoupen privátně po dražbě za 4.500 € a polobratr letošního vítěze polské trojkoruny Fabulous Las Vegas (Air Chief Marshal) ryzák EASTER MYSTERY (Sinndar) (lot 560) byl prodán za 13.000 €.

Celkem bylo během tří dnů prodáno 426 (76,9%) z 554 nabídnutých koní. Průměrná cena zůstala na loňské hodnotě 18.154 €, medián stoupl z 8 na 9 tisíc eur. (miv)

Související články:
Chris Richner koupil v Deauville ročku za 45.000 €
Nové posily českých stájí z Deauville
    


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking