Cool6Osmý březen je Organizací spojených národů stanovený a mezinárodně uznávaný Mezinárodní den žen. Jedna z letitých dam českého turfu, polská rodačka Cool Special (Special Power), může tento den slavit hned dvakrát. Někdejší hvězdě připravované Allanem Petrlíkem je dnes 25 let.

 
Jubilantka se svých narozenin dožívá v plném zdraví na ranči Vyhlídka u paní Alice Machů nedaleko Zlína. Tam si někdejší reprezentantka stáje Gabriel, stále v péči majitelů stáje rodiny Gabrielových, užívá zaslouženého důchodu. "Zdravotně je na tom stále dobře a pořád má v sobě závodního ducha," říká o ní Ondřej Gabriel, který ji i touto cestou chce popřát vše nejlepší a poděkovat za všechny radosti, které rodině připravila.

A nebylo jich málo. Cool Special běhala v letech 1999 -2001, během nichž na českých drahách a také na Slovensku a v Rakousku absolvovala 17 startů. Získala 4 vítězství, z nichž to nejvýznamnější se odehrálo v Bratislavě, kde v září roku 200 v sedle se svým trenérem Allanem Petrlíkem ve Slovenském Oaks přemohla vítězku českých Oaks Habit Star (Rainbows for Life) a připsala si na své konto klasický triumf. Klisně stáje Edoc Brno Habit Star tím vrátila porážku z Mostu, kde Cool Special doběhla třetí. Stejné umístění získala i v Jarní ceně klisen.

Na dráze zůstala i jako čtyřletá, kdy po řadě jedničkových umístění v konkurenci hřebců ovládla klisnám vyhrazenou Cenu ČSCHPMDK. Poté dokázala vzdorovat i nejlepším sprinterů ve Svatováclavské ceně, v níž doběhla třetí a svoji dostihovou kariéru zakončila třetím místem v Preis der Diana ve Freudenau. V plnokrevném chovu po sobě zanechala jen jediného startujícího potomka valacha Cool Glen (Glenstal), který vyhrál pět dostihů nižších kategorií. (miv)

Cool1 Cool2

foto archiv rodiny Gabrielových
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net