Vapeta 23Tradičně, stylizovaným "dortem" z jablek a mrkví uspořadných do číslovky 23, dnes oslavila své 23. narozeniny napajedelská odchovankyně VAPETA (Arcane), dvojnásobná šampiónka, trávící důchod u rodiny svých majitelů manželů Michalcových, jejichž zeleno-bílo-modré barvy hájila na dostihové dráze.

 
"Je zdravá a v naprosté pohodě," uveda pro naše stránky Jitka Michalcová. "Její majitelka, naše dcera Aneta Kratochvílová, pro ni připravila, stejně jako loni, její oblíbený "dort". Na spodním snímku je Vapeta s vnučkou bývalých majitelů Bárou. "Jsou to velké kamarádky, Bára na ní jezdí a udržuje ji stále v kondici."

Vapeta  vyhrála na počátku století 7 dostihů a vydělala 1,672.450 korun. Vítězka Oaks (L), Velké ceny českého turfu (Gd3), ale také památného Central European Breeders' Cup Classic (Gd1) v Mostě dala v chovu 3 vítěze ze 7 startovavších potomků. Nejlépe si z jejích potomků vedla třetí z Ceny zimního favorita i Gerschova memoriálu Vaneta (Tiger Cafe) a taktéž třetí v Gerschově memoriálu Vermillion (Ray of Light). (miv)

Vapeta 23b
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net