The Green Monkey12. února 2008 skončila dostihová kariéra koně, prodaného na veřejné dražbě za nejvyšší částku historie. The Green Monkey, za něhož Demi O'Byrne zaplatil 16 miliónů dolarů, odešel do chovu.

Když syn plemeníka Forestry (Storm Cat) a klisny Magical Masquerade (Unbridled) vstoupil na jaře roku 2006 d dražebního ringu na Fasig-Tipton Florida select sale, breeze-up dražby vybraných dvouletků na závodišti v Calderu, přítomní očekávali, že o hřebce bude velký zájem. Vyvolal jej hřebcův cval před dražbou, v němž zaběhl osminu míle za 9 4/5 vteřiny.

Na dražbě se stalo to, po čem touží takřka každý chovatel prodávající na dražbě. Hřebec padl do oka jak týmu kolem Coolmoru, zastoupeného bloodstock agentem Demi O'Byrne, tak konkurenčnímu týmu šejka Mohammeda, za kterého dražil John Fergusson. Dražba mohla připomínat spíše souboj eg než reálné zhodnocení hřebcova potenciálu (ač vnuk Storm Cata, jeho rodokmen nebyl zas tak mimořádný), výsledkem však byla nejvyšší cena, jaká kdy byla na dražbě za plnokrevníka zaplacena - 16 miliónů dolarů.Na dráze však hřebec, posléze pojmenovaný The Green Monkey podle golfového hřiště na Barbadosu, na kterém má podíl jeden ze spolumajitelů, neukázal takřka nic. Ze tří startů vytěžil jedno třetí a dvě čtvrtá místa a vydělal jen něco málo přes 10 tisíc dolarů.

Poté jen koupili částečně zpět Hartley/De Renzo Thoroughbreds, kteří hřebce nabízeli na dražbě, a The Green Monkey odešel do chovu. Působí na jejich farmě na Floridě a za jeho služby chovatelé platí 5.000 dolarů. Zatím se výrazněji neprosadil - vyběhlo mu 17 potomků, z nichž 7 zvítězilo (v blacktype žádný) a vydělali zhruba čtvrt miliónu dolarů.


 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net