Diktys3Před 10 lety, 18. května 2008, zvítězil DIKTYS (Magnus) stáje Wrbna Racing, vedený žákem Josefem Váňou mladším, v Gd1 Gran Steeple di Milano v Miláně a stal se historicky prvním českým odchovancem, který zvítězil v překážkovém Gd1 dostihu v zemi patřící do Pattern systému.


Za vítězství v dostihu s celkovou dotací 112.000 € získal svěřenec trenéra Olehly 47.600 €, což tehdy v korunách činilo 1,261.400 Kč.

Diktys se narodil v chovu Jozefa Pirucha, stáj Wrbna jej zakoupila jako ročka za 250.000 Kč v rámci promo akce na podporu svého plemeníka Magnuse (Jape). Úspěšná podpora hřebce, kterou vymysleli majitelé stáje Wrbna, spočívala ve veřejném příslibu odkoupit za výše zmíněnou částku každý rok jednoho z nabídnutých ročních potomků svého plemeníka.

V případě Diktyse to byl pro Wrbnu mnohostranně výhodný tah, neboť syn skvělé steeplerky Diftery (Chiavari) vyrostl v jednoho z nejtalentovanějších překážkářů své doby. Vedle zmíněné Gran Steeple di Milano vyhrál v Itálii též Gd2 Premio Giulio Berlingieri a další dostihy v Meranu, kromě toho zvítězil v Jarnej ceně Petržalky a jedněch proutěnkách v Pardubicích, jeden úspěch si připsal ještě na rovinách. Celkem za svou kariéru vyhrál 7 ze 14 startů a vydělal 3,3 miliónu korun. (miv)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking