MtotoPřed 7 lety, 24. května 2011, uhynul ve věku 28 let vítěz King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1) MTOTO (Busted), otec posledního vítěze Epsom derby náležícího ke kdysi tomuto dostihu vládnoucí dynastii Swynford.


V Anglii v chovu Johna L. Moore narozený Mtoto byl synem anglického Koně roku 1967 Busteda (Crepello) a francouzské Amazer (Mincio). Na dráze vyhrál 7 z 10 startů, vedle zmíněné King George vyhrál dvakrát Eclipse Stakes, v nichž v roce 1987 zdolal i vítěze Epsom Derby Reference Point, dvě vítězství zaznamenal i v Prince of Wales's Stakes. Blízko měl i k triumfu v Prix de l'Arc de Triomphe, v níž v roce 1988 těsně podlehl Tony Bin.

Svou chovnou kariéru zahájil na anglickém Aston Upthorpe Stud s poplatkem 18.000 liber. Jeho nejúspěšnějším potomkem byl Shaamit, který se v roce 1996 stal zatím (zřejmě slůvko zatím bychom už klidně mohli vynechat) posledním vítězem nejslavnější modré stuhy z kdysi vládnoucí dynastie. Od té doby všechny ročníky (s výjimkou Workforce z linie Mr Prospector - Native Dancer) vyhráli hřebci z Nearcovy linie.

Vedle Shaamita dal Mtoto též vítěze Ascot Gold Cupu (Gr.1) Celerica a také hřebce Presenting, z něhož se stal výborný překážklpvý plemeník, několikanásobný šampión plemeníků Anglie a Irska a otec hvězd jako vítěz Cheltenham Gold Cupu Denman či v Grand National úspěšný Ballabriggs. (miv) 
     

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking