dante stakes 2022Al Basti Equiworld Dubai Dante Stakes (Gr.2, 2063m), jak zní celý název hlavní předzkoušky Epsom derby, nakonec sázkovou nabídkou na anglické derby přece jen zamíchal. Po výborném výkonu v něm potvrdil roli favorita Desert Crown (Nathaniel), který bookmakery nadchl natolik, že z něj udělali favorita pro Epsom.


Desert Crown, který v Dante absolvoval sezónní debut a byl to teprve druhý dostih v jeho kariéře, se držel za středem kompaktního pole, v cílové rovině Richard Kingscote v jeho sedle vyčkával s pobídkami ještě v době, kdy soupeři už naplno vyjížděli, aby pak v závěru lehce vyhrál. Tři a čtvrt délky za ním skončil druhý Royal Patronage (Wootton Bassett), který v předchozím startu finišopval osmý v 2000 Guineas, a třetí O'Brienův Bluegrass (Galileo), který před měsícem vstoupil do sezóny čtvrtým místem v Ballysax Stakes (Gr.1).

Související:  I po škrtnutí Luxembourga drží trumfy pro Epsom derby Aidan O'Brien. Změní to dnešní Dante Stakes?

Galileův vnuk Desert Crown tak v ante-post nabídce pro Epsom derby odsunul z rolí prvních dvou favoritů jeho syny Stone Age a Changingoftheguard, nicméně kurz kolem 2:1 se mi zdá až příliš optimistický vzhledem ke konkurenci, kterou porazil. Uvidíme, co ukáže 4. června. (miv)
 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net