CoroebusNejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings sice nepřineslo žádnou velkou změnu na čele nejlépe hodnocených koní planety, zachycuje ale už i období prvních velkých dostihů pro tříleté koně - zvláště anglické klasiky a také Kentucky Derby.

 
Srovnání, které handicapeři provedli, vyznívá dobře pro Evropu, neboť nejlépe hodnoceným tříletkem je podle nich vítěz anglických 2000 Guineas Corobeus (Dubawi). Zástupce Godolphinu dostal 121 liber, čímž se prodral až na dělené páté místo v žebříčku. Anglická klasika vyšla v ratinzích velmi dobře, neboť druhý v cíli, poražený favorit Native Trail (Oasis Dream) dostal 119 liber, navlas stejnou známku jako v Kentucky Derby úspěšný Rich Strike (Keen Ice). Pro Ameriku asi bude trochu zklamáním, že stejné hodnocení si vysloužil i japonský Geoglyph (Drefong) za vítězství v Satsuki Sho (Gr.1), japonských 2000 Guineas.

Na čele WBRR nadále zůstává americký Life Is Good (Into Mischief), vítěz Pegasus World Cup International (Gr.1), společně s australským sprinterem Nature Strip (Nicconi). Oba mají 124 liber. (miv) 
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net