Preakness 2022Druhý díl americké trojkoruny Preakness Stakes (Gr.1, 3, 1900 m, 1,650.000 $) trochu ztratil na atraktivitě již krátce po doběhu Kentucky Derby, kdy tým vítězného Rich Strike (Keen Ice) ohlásil, že se Preakness nezúčastní, a tak už předem avizoval, že lertos se o trojkorunu bojovat nebude.

 
Při absenci Rich Strike se favoritem stal druhý z Churchill Downs Epicenter (Not This Times) s Joelem Rosariem,sledovaný vítězkou Kentucky Oaks (Gr.1) Secret Oath (Arrogate), kterou stejně jako v Oaks vedl Luis Saez. Nejlépe si ale vedl třetí favorit EARLY VOTING (Gun Runner), který Kentucky Derby vynechal a vše si vynahradil zde. Svěřenec Chada Browna s Jose Ortizem v sedle se usadil na druhém místě, do cílové roviny už vbíhal na čele a pak jen hájil vedení před útočícím Epicenter. Třetí doběhl Creative Minister (Creative Cause), který v den Kentucky Derby vyhrál v Churchill Downs prodejku, Secret Oath skončila čtvrtá.

Early Voting, který dal svému majiteli nádherný dárek k narozeninám, je synem amerického Koně roku Gun Runner (Candy Ride) vítěze Pegasus World Cupu (Gr.1), který má letos první tříletý ročník a v něm i šampiónku Echo Zulu či vítěze Arkansas Derby (Gr.1) Cyberkife. Na Storm Cata 4x3 prochovaný hnědák je synem nestartovavší Amour d'Ete (Tiznow), polosestry šampióna sprinterů a vítěze Breeders' Cup Sprint (Gr.1) Speightstown (Gone West). (miv)


 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net