2000guineasLoni v šesti startech neporažený šampión dvouletých hřebců Dawn Approach nenašel přemožitele ani v úvodní klasice britské sezóny. V Qipco 2000 Guineas (Gr.1) potvrdil roli favorita a vyhrál lehce s náskokem 5 délek.

Do 400 tisíci liber dotovaného dostihu odskočilo 13 koní, tempo udával druhý svěřenec Jima Bolgera Leitir Mor, zcela zvenčí šel Glory Awaits, třetí cválal druhý favorit Toronado. Čtyřista metrů před cílem přešla do vedení favorizovaná dvojice, na jejíž úrovní se stále držel Glory Awaits, ale z očekávaného souboje mnoho nebylo. Dawn Approach přešel snadno do vedení a do cíle nastřádal 5 délek náskoku, druhé peníze uhájil Glory Awaits (Choisir) před Van Der Neer (Dutch Art) a Toronadem (High Chaparral). Z trojice koní Aidana O'Briena si vedl nejlépe pátý Cristoforo Colombo.

Vítěz z tréninku Jima Bolgera a odjetý Kevinem Manningem, patří stáji Godolphin, která jej loni v průběhu sezóny koupila. Hřebec (viz pedigree) pochází z prvního ročníku vítěze Epsom derby New Approach, syna současné jedničky mezi evropskými plemeníky Galilea.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking