Trenér Vinklárek dnes na závodišti v Drážďanech úplně nenavázal na nedávný velmi úspěšný den v Lipsku, i když jeden z jeho tříletých svěřenců Marju Prince doběhl na třetím místě.

Loni na anglických drahách dvakrát nemístěný svěřenec Michaela Sira Stouteho, tříletý New Marju (Marju), se dnes v Heinz-Jentzsch-Gedächtnisrennen pro tříleté koně na trati 1900 metrů poprvé postavil na start dostihu pod vedením trenéra Reného Vinklárka. Hřebec nastupoval do dostihu pod vedením Filipa Minaříka jako třetí favorit v kurzu 7,4:1 a dlouho se držel za vedoucím Nordvulkanem (Kallisto) na druhém místě, ale sto metrů před cílem ho předstihl ještě Jozef Bojko s Tahirou (Doyen). Marju Prince, který v cílové rovině necválal rovně, doběhl sedm délek za suverénně vítězným Nordvulkanem a tři délky za druhým v cíli.

Hned v následujícím dostihu, Preis der Dresdner Morgenpost na 1400 metrů, startovali dva tříletci trénovaní v Česku, kromě Vinklárkova Amora (Soldier Hollow) v sedle s Alexanderem Pietschem to byl i svěřenec trenéra Albrechta Kool And The Gang, kterého jezdil Jozef Bojko. Oba však hráli v dostihu nepodstatnou roli, když Kool and The Gang (Elusive City) doběhl šestý a Amor za ním na posledním místě s velkou ztrátou na soupeře. V sedle vítězného El Zagala (Areion) slavil druhé vítězství během mítinku Filip Minařík. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking