Silnou sestavu čtyř klisen vyslal na start Kentucky Oaks šampión amerických trenérů Todd Pletcher. Po fantastickém výkonu z Gulfstream Oaks byla favoritkou Dreaming of Julia (A. P. Indy), druhou Pletcherovou šancí byla neporažená Unlimited Budget (Street Sense).

Vítězství si ale odnesla třetí Pletcherova šance - otsiderka Princess of Sylmar (Majestic Warrior) s Mikem Smithem v sedle, nabízená v kursu 38:1, která v cílové rovince o 1/2 délky porazila vítězku Santa Anita Oaks a loňskou premiantku Breeders' Cup Juvenile Fillies Beholder (Henny Hughes), další 2 délky zpět doběhla Unlimited Budget. Favorizovaná Dreaming of Julia doběhla čtvrtá po velmi špatném průběhu dostihu, zaviněném kolizí krátce po startu.

Vítězka je z prvního ročníku plemeníka Majestic Warrior (A.P. Indy), vítěze Hopeful Stakes (Gr.1) ve dvou letech, který působí na Ashford Stud s poplatkem 12.500 dolarů. Klisna je prvním grupovým vítězem, v jehož rodokmenu najdeme inbreeding na Northern Dancerova v USA dříve působícího syn Dixieland Band a patnáctým Gr.1 vítězem z v USA oblíbeného spojení linií A.P. Indy x Storm Cat.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking