eclipse stakes 2019Několikrát odložený vstup do sezóny královny současného turfu hnědky ENABLE (Nathaniel) dnes konečně nastal. Vítězka posledních dvou ročníků Prix de l'Arc de Triomphe, která od vítězství v Breeders' Cup Turf nestartovala, se dnes, s Frankie Dettorim v sedle, postavila na start jednoho z letních vrcholů ostrovní sezóny Coral Eclipse Stakes (Gr.1, 3+, 2000 m, 750.000 Ł).

 
Svěřenkyně Johna Gosdena, která v předešlých 11 startech jen jednou okusila hořkost porážky, nastupovala navzdory pauze do dostihu jako favoritka před svou soupeřkou z Churchill Downs Magical (Galileo), do jejíhož sedla se vyhoupl Ryan Moore. Tým z Ballydoyle měl v dostihu i dalšího účastníka BC Turf, vítěze loňského Irish Derby (Gr.1) Hunting Horn (Camelot), kterého vedl Padraig Beggy, jehož úkolem bylo dělat Magical tempo. 

Toho se také po startu ujal, za něj se posadila Magical, kterou si hlídala Enable. Po pár metrech se ale Enable přesunula na druhé místo a místy pobízená Magical cválala třetí. V cílové rovině přišel nástup Enable, na který se zdálo, že Magical nedokáže odpovědět, ale po pobídkách Ryana Moora dokázala Enable vzdorovat, ale nikoliv ji připravit o již osmý Gr.1 triumf. V cíli měla Enable před Magical náskok 3/4 délky, třetí, dvě délky zpět, doběhl Regal Reality (Intello) a čtvrté místo obsadila Danceteria (Redoute's Choice). 

Enable, podle slov trenéra ve zhruba 85%, možná 90% nejlepší formy, by měla nyní směřovat do Ascotu na King George a poté za obhajobou vítězství v Prix de l'Arc de Triomphe.

Odchovankyně Khalida Abdullaha a jeho Juddmonte Farm ENABLE je, stejně jako Pacific Hill a Angkor Wat dcerou Nathaniela (Galileo), kterému se před 7 lety též podařilo zvítězit v Eclipse Stakes. 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking