Loňský vítěz maďarského derby ESTI FÉNY (Pigeon Catcher) se bude stěhovat k protinožcům. Hvězdu maďarského chovu, která se neztratila ani v blacktype dostizích, čeká po dvouměsíčním pobytu u německého trenéra Henka Grewe cesta do Austrálie, kde jej bude připravovat Mathew Smith. Informovalo o tom nejnovější vydání německého týdeníku Turf Times.


Odchovanec slavné Bábolny loni po třetím místě v Nemzeti díj (Gd2) (maďarská Velká jarní) a druhém v Alagi díj (Gd2), což je tamní verze naší Velké červnové, jistě o 1 3/4 délky vyhrál 96. Magyar Derby (Gd1). Ve Slovenském derby sice zklamal až desátým místem, ale v září uspěl i proti starším včetně našeho Autora (Authorized) či slovenské Zoriany (Jukebox Jury) v Kincsem díj (Gd1) a sezónu zakončil triumfem v Saint Leger (Gd2), 1 1/4 délky před střelickou odchovankyní Contesse (Fair and Furious).

Letos zatím absolvoval dva starty, oba v německých listed dostizích. V Preis von Dahlwitz v Hoppegartenu, kde na jeho štítě skončil druhý z loňského Českého derby Poldi's Liebling (Tai Chi), doběhl čtvrtý, v kolínské Preis des Medienhauses DuMont získal druhým místem status blacktype koně. (miv)

Související článek:
Dvanáct potomků a mezi nimi dva klasičtí vítězové. Maďarský Pigeon Catcher má skvělý start 
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking