Golden sixty3Už několik sezón patří australský rodák v hongkongských službách Golden Sixty (Medaglia d'Oro) k nejlepším mílařům na světě. V sobotu na dráze Sha Tin však svůj obrovský kredit ještě zvýšil, když jako první kůň v historii dokázal potřetí zvítězit v jednom z vrcholů tamní sezóny FWD Champions Mile.

 
Triumf v dostihu o 20 miliónů hongkongských dolarů, v němž sedmiletý valach uspěl i v předešlých dvou sezónách, však byl jen jednou částí historického úspěchu. Vítězstvím před zraky necelých padesáti tisíc návštěvníků závodiště se suma jeho zisku dostala na částku 147,930,600 hongkongských dolarů, čímž úspěšný valach překonal dosud nejvýdělečnějšího koně světa australskou hvězdu Winx (Street Cry). Té se podařilo vydělat 26,451.174 australských dolarů, což po přepočtu činí 137,5 miliónu dolarů hongkongských.

Svěřenec Franciuse Lui se na pozici nejbohatšího plnokrevníka historie propracoval ve svém 29. startu, z nichž 25 proměnil ve vítězství, získal 2 druhá a jedno třetí místo. Mnohonásobný šampión a dvojnásobný Kůň roku Hongkongu přitom jako roček na Gold Coast Yearling Sale stál jen 120 tisíc australských dolarů a přemrštěná nebyla ani cena, za kterou byl pozdější vítěz 9 Gr.1 dostihů získán svým hongkongským majitelem, který jej vydražil na novozélandském breeze-upu za 300 tisíc novozélandských dolarů. (miv) 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net