Kentucky oaks 2023V noci na dnešek, den před Kentucky Derby, se v Churchill Downs konaly první klasický dostih tamní sezóny Longines Kentucky Oaks (Gr.1, 1800 m). V dostihu o 1,25 miliónu dolarů slavila svůj první úspěch stáj Godolphin, jejíž PRETTY MISCHIEVOUS (Into Mischief) uhájila triumf před útočící Gambling Girl (Dialed In).

 
Pretty Mischief, nastupující do dostihu s kurzem 10,3:1, odskakovala s boxu s nejvyšším startovním číslem a celý dostih musela absolvovat zvenčí, ani navíc naběhané metry jí však nezabránily v úspěchu. Tyler Gaffalione usadil svěřenkyni Brendana Walshe na pátém místě, na konci závěrečného oblouku klisna čtvrtou řadou přešla do vedení, a ač v posledních metrech její náskok mocně zkracovala zezadu jdoucí Gambling Girl, o krk vedení uhájila až do cíle. Třetí finišovala Thy Alys Look (Connect), až čtvrté místo zbylo na desetinovou favoritku Wet Paint (Blame), taktéž reprezentující modré barvy Godolphinu, která v předchozích třech letošních startech nenašla přemožitele.

Triumf Pretty Mischievous, nyní vítězky 5 dostihů ze 7 startů, bylo nejen prvním úspěchem v Kentucky Oaks pro jejího majitele, ale premiérové vítězství získali i trenér a jezdec.

Nepřehlédněte: Sestra Mikhaila Glinky matkou nejdražšího dvouletka newmarketského breeze-upu. Stál přes 5 miliónů

Rodokmen vlastní odchovankyně Godolphinu Pretty Mischievous je postaven na spojení dvou nejúspěšnějších amerických plemeníků posledních let - otce Into Mischief (Harlan's Holiday), který je s poplatkem 250 tisíc dolarů nejdražším plemeníkem v současném americkém chovu, a mateřského otce Tapita (Pulpit). Matka Pretty City Dancer zvítězila ve Spinaway Stakes (Gr.1) a zatím má na dráze dva potomky, z nichž oba zvítězili, Pretty Mischievous nyní i v Gr.1 dostihu. Bába Pretty City (Carson City) neběhala, je však polosestrou Gr.1 vítěze My Big Boy (Our Hero) a vedle Pretty City Dancer dala ještě jednu Gr.1 vítězku Lear's Princess (Lear Fan), která vyhrála Gazelle Stakes (Gr.1).

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net