Juddmonte int 2019Složité období má za sebou jezdecká jednička O'Brienova týmu žokej Ryan Moore. Jezdec, který byl svého času považován za nejlepšího žokeje světa, se v posledních týdnech potýkal s mnoha prohranými dostihy, v nichž pozdě načasovaným útokem přišel o vítězství a stal se z něj přeborník druhých míst.

Vrchol úvodního mítinku Ebor Festivalu v Yorku, kterým byly velmi ceněné Juddmonte International Stakes (Gr.3, 3+, 2063 m, 1,062.500 Ł) by mohly být jeho návratem na výsluní.

V silně obsazeném dostihu, jehož horkým favoritem byl nejlépe hodnocený kůň planety Crystal Ocean (Sea The Stars), který svedl epickou bitvu s Enable v King George, dokázal v závěru v sedle třetího favorita dostihu tříletého JAPAN (Galileo) zdolat zmíněného Crystal Ocean s Jamesen Doylem, kteří se 200 metrů před cílem zdáli být jasnými vítězi, ale pak Japan znovu zabral a po tuhém boji o hlavu zvítězil. Skvělý výkon podal i třetí Elarqam (Frankel) s Jimem Crowleym, kteří v závěru odkázali druhého favorita tříletého King of Comedy (Kingman) na čtvrté místo.

Japan, vítěz Grand Prix de Paris a třetí z Epsom Derby, je dalším úspěšným koněm ze spojení Galilea a Danehillovy dcery, spojení, které již má na svědomí 51 blacktype vítězů a 69 blacktype koní. Japan je synem listed umístěné Shastye (Danehill), která již s Galileem dala vítězku Middleton Stakes (Gr.3) a druhou z anglických i německých Oaks (obojí Gr.1) Secret Gesture a také Gr.3 vítěze Sira Isaac Newtona. Bába Saganeca (Sagace), Gr.2 vítězka a šampiónka starších klisen v Itálii, je matkou vítěze Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Sagamixe (Linamix) či vítěze Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) Sagacity (Highest Honor), dnes plemeníka Kabardinského hřebčína v Rusku. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking