juddmonte frankelDnes začíná v anglickém Yorku čtyřdenní Ebor meeting a začíná zostra. Vrcholem úvodního dne je jeden z nejvýznamnějších dostihů anglického kalendáře Juddmonte International, Gr.1 dostih na 10 furlongů pro tříleté a starší koně, kteří si mezi sebou rozdělí 1,062.500 liber.

Letos se na jeho startu sejde aktuálně nejlépe hodnocený kůň světa pětiletý Crystal Ocean (Sea The Stars) s vynikajícími tříletky v čele s King of Comedy (Kingman), Japan (Galileo) a Circus Maximus (Galileo). 

Dostih patří nejen k vrcholům anglické dostihové sezóny, ale má nemalý vliv i na ostrovní a nejen ostrovní chov, neboť mezi jeho vítězi najdeme velká jména chovu plnokrevníka jako byli Roberto, Caerleon, Singspiel, Giant's Causeway ale také třeba Sea The Stars, Frankel nebo Australia. Racing TV připravila před časem ohlédnutí za největšími vítězi historie dostihu, takže pokud se chcete pokochat výkony první dvojnásobné vítězky dostihu skvělé Dahlie, triumfem pozdějšího otce vítěze Velké pardubické No Time To Lose hřebce Authorized či si znovu připomenout fantastický výkona Frankela, máte možnost. (miv)
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking