MostahdafJeden z nejpůsobivějších výkonů letošní britské sezóny předvedl ve středu v Yorku pětiletý svěřenec Johna & Thady Gosdenových pětiletý MOSTAHDAF (Frankel) ve vrcholu yorkské sezóny miliónových Juddmonte International Stakes (Gr.1, 3+. 2100 m).

 
Zástupce Shadwell Estate Company, kterou svou třídu předvedl přesvědčivým triumfem v Prince of Wales's Stakes (Gr.1, 2400 m) v Ascotu, nastupoval jako druhá šance v dostihu, jehož desetinovým favoritem byl letos v šesti startech neporažený coolmorský Paddington (Siyouni), pro něhož to byl první start na trati přes 2 kilometry.

Nepřehlédněte: Navzdory poklesu počtu chovných klisen stoupl počet chovatelů. Přečtěte si nejnovější Fact Book

Otazník nad schopností Siyouniho syna prostát trať zřejmě stál za zvolenou taktikou pro Mostahdafa, který se pokusil preferovaného soupeře udolat tempem. S Frankie Dettorim v sedle přešel hned po startu do čela a nasadil skutečně selektivní tempo, které z dostihu s pouhými čtyřmi účastníky udělalo přitažlivou podívanou. Ryan Moore v sedle Paddingtona se s ním snažil držet krok, v cílové rovině se pokusil zaútočit, ale zdálo se, že v tak rychlém tempu narazil na svůj distanční strop a neměl dost sil Mostahdafa ohrozit. V závěru ještě o krk podlehl čtyřleté Nashwa (Frankel), která tak zkompletovala raz-dva doběh pro koně otce a syna Gosdenových. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net