Úřadující německý šampión Bauyrzhan Murzabayev věnuje výdělky ze všech svých nedělních jízd ve prospěch čtyřnásobného šampióna tamních žokejů Filipa Minaříka. Ten je tři týdny po těžkém zranění v péči lékařů v umělém spánku na renomované soukromé klinice INI-Institut, specializující se na zraněni hlavy .

 
Ve snaze přispět na nákladnou léčbu a ulehčit situaci Filipově manželce a dceři iniciovali Filipovi kolegové a přátelé sbírku na platformě Go fund me, kterou spustil jezdec Patrick Gibson. Poté, co informace o ní zveřejnil německý server Galopponline a odkaz vyšel třeba i prestižních Thoroughbred Daily News, byl původní cíl 50.000 euro rychle vybrán a organizátor jej zvýšil na dvojnásobek. Za Filipovu podporu se na svém twitterovém účtu postavil i Frankie Dettori, s velkorysým gestem přišel Bauyrzhan Murzabayev, který chce věnováním výdělků z nedělních jízd Filipovi podle vyjádření pro Galopponline splatit pomoc, kterou od Filipa ve svých německých začátcích dostal.

S přáním aby Filip byl i v tomto životním dostihu stejně neunávným bojovníkem jako na dráze a dovedl jej do vítězného konce se připojuje i naše redakce.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking