King George 20Nikoliv čtyři, ale nakonec jen tři koně se dnes v Ascotu postavili na start největšího ostrovního meziročníkového testu na 2400 metrů King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 3+, 2400 m, 400.000 Ł) poté, co z byl z trojice O'Brienových svěřenců škrtnut loňský vítěz Epsom Derby Anthony Van Dyck.

 
Horkou favoritkou byla vítězka z let 2017 a 2019 famózní Enable (Nathaniel), která bojovala i o historicky první třetí zápis do listiny vítězů. Tempa se podle očekávání ujal druhá šance ballydoylského týmu Sovereign (Galileo) s Williamem Buickem. Ten si brzo vytvořil náskok 4-5 délek, druhé místo držela Enable s Dettorim, těsně sledovaná Japanem (Galileo), v jehož sedle byl Ryan Moore. Už v oblouku do cílové roviny začal Buick vyjíždět Sovereign, v cílové rovině se přidal i Moore, zatímco Dettori v sedle Enable s nimi bez pobídek držel krok. Když Enable pobídl, nebylo pochyb o tom, kdo dnes vyhraje. Enable záhy snadno přešla do vedení v cíli byla o 5 1/2 délky dříve než Sovereign, Japan zklamal třetím místem, 11 délek od druhého.

Frankie Dettori, který v King George uspěl již po sedmé, vyrovnal rekord, který drží legendární Lester Piggott.

Rodokmenu Enable jsme se věnovali mnohokrát. Dodejme, že je výrazně nejúspěšnějším potomkem Nathaniela (Galileo), otce 19 blacktype vítězů, ale též prvních dvou z loňského Českého derby Pacific Hilla a Angkor Wata. Je též nejúspěšnějším produktem úzkého 3x2 inbreedingu na Sadler's Wellse. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking