Pokus stát se prvním trojnásobným vítězem Prix de l'Arc de Triomphe zatím famózní Enable (Nathaniel) nevyšel, zítra se, tradičně s podporou Frankie Dettoriho v sedle, pokusí vstoupit do historie jiným hattrickem - v King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 3+, 2400 m, 226.840 Ł vítězi).

 
Největší anglickou srovnávací zkoušku na 2400 metrů dosud opakovaně vyhráli jen tři koně - Dahlia (v letech 1973 a 1974), Swain (1997, 1998) a Enable. Svěřenkyně Johna Gosdena vyhrála poprvé jako tříletá v roce 2017 a druhý úspěch přidala loni po fantastické bitvě s Crystal Ocean. Letošní ročník ale bude zřejmě jiný - zítra se totiž v 16.35 postaví na start nejmenší pole za hezkou řádku let, čítající jen 4 koně. Všichni tři čtyřletí soupeři úspěšné klisny navíc pocházejí z jedné centrály - z irského Ballydoyle, kde koně coolmorských podílníků připravuje Aidan O'Brien.

Z jeho trojice zatím ukázal nejvyšší třídu Japan (Galileo), který sice narozdíl od svých tréninkových druhů nemá na kontě žádné vítězství v Derby, počátkem července v Eclipse Stakes (Gr.1), kterým suverénně dominoval Ghaiyyath (Dubawi), jej však od druhé Enable dělila jen hlava. Eclipse je ale o 400 metrů kratší a metry navíc by měly prospět hlavně favorizované klisně.

Vedle Japana, v jehož sedle bude Ryan Moore, posílá O'Brien do boje oba své loňské derby vítěze - v Epsomu úspěšného Anthony Van Dycka (Galileo) s Oisinem Murphym a irského hrdinu Sovereign (Galileo), kterého nasedlá Williamu Buickovi. Ač od derby nevyhrál, šancovější z této dvojice by mohl bát Anthony Vam Dyck, který letos podal dobrý výkon v Coronation Cupu, kde doběhl druhý za Ghaiyyathem, ale před Stradivariem (Sea The Stars). Uvidíme, jakou O'Brien proti osamocené klisny vymyslí strategii. (miv)
          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking