Dostihový provoz na Slovensku, kde se letos uskutečnili zatím jen 3 z plánovaných 20 dostihových dnů a který od 12. července stojí, by se mohl opět rozeběhnout. Podle slovenského Denníku Šport přislíbilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoju vidieka Závodisku dalších 400 tisíc eur na dostihový provoz.

 
Závodisko, které loni od Ministerstva získalo přibližně 1,4 miliónu eur, letos zatím obdrželo jen 800 tisíc, další prostředky Ministerstvo na jaře uvolnit odmítlo. Nyní slíbených 400 tisíc by mělo pomoci uspořádat dalších 7-8 dostihových dnů, v nichž budou prioritou dostihy pro tříleté koně včetně klasických zkoušek.

Obnovení provozu na bratislavské dráze je dobrou zprávou nejen pro slovenské turfmany, ale i pro české stáje, které jen loni získaly 36% všech tamních vypsaných cen. V souvislosti s přerušením provozu, ale i předsezónním vyjádření nyní již odstoupivšího ředitele Závodiska Zajace vyvolané obavy o osud areálu Závodiska rozptýlil před 3 týdny bratislavský primátor Matůš Vallo, který uvedl, že "Areál Závodiska v Petržalke bude naďalej slúžiť dostihom a neskončí v rukách developerov. Dnes sme sa na tom zhodli na stretnutí Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR s ministrom Jánom Mičovským, starostom Petržalky Jánom Hrčkom spolu s ďalšími predstaviteľmi Bratislavy." (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking