Ravenslady goldenePeitscheNejvětší sprinterský dostih Německa Goldene Peitsche, na jehož listině vítězů najdeme i současného napajedelského plemeníka Amico Fritz (Fasliyev), přišlo o status Gr.2 dostihu. Degradace z Gr.2 na Gr.3 postihla i další z významných německých dostihů Meilen Trophy.

 
To jsou asi ty nejzásadnější změny k nimž přistoupilo každoroční zasedání European Patters Committee, které 23. ledna proběhlo v prostorách British Horseracing Authority. Německý turf, respektive jeho dostihy, byl na tomto zasedání pod největším tlakem při hodnocení kvality startovních polí blacktype dostihů, která je při splnění podmínek minimálních cen či termínů výplaty výher hlavním kritériem pro zařazení dostihu mezi grupové či listed dostihy. Podle vyjádření, vydaného po skončení jednání, jsou totiž v ohrožení pro případný pokles i samotné německé derby a další z Gr.1 vrcholů německé sezóny Preis von Europa, které budou čelit možnému snížení příští rok. Totéž se týká i Gr.2 Diana Trialu a Gr.2 Trial von Zastrow Stutenpreis.

Německo ale není jedinou zemí, jejíž některé vrcholy čelí poklesu kvality startovního pole. Ve Francii jsou v tomto směru ohroženy 4 dostihy - Gr.1 Criterium de Saint-Cloud a trojice Gr.2 dostihů Prix Greffulhe, Prix Hocquart a Prix Eugene Adam, v Itálii pak Gr.2 Derby Italiano.

Vedle zmíněné dvojice německých dostihů byl jediným grupovým dostihem, jehož status byl snížen, norský Polar Cup, dosud hodnocený jako Gr.3 dostih, dalších 5 listed dostihů přišlo úplně o status blacktype dostihu. To může být poučné i pro nás a naše snahy získat pro EJC Million kýžený status blacktype dostihu. Mezi pěticí dostihů, které o tento status přišly, jsou totiž i dva listed dostihy konané ve Španělsku a protože tyto dostihy byly jedinými tamními blacktype zkouškami, je Španělsko, které teprve před pár lety získalo znovu blacktype dostihy, nyní opět bez dostihů s mezinárodně uznávaným statusem.

Na druhou startu po jednom dostihu v Anglii, Irsku a Francii bylo povýšeno z listed na Gr.3, Irsko, Francie a Skandinávie získaly jeden nový listed dostih. Celkem by se letos mělo v Evropě konat 427 grupových a 426 listed dostihů. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking