logo saudicupDo inauguračního ročníku Saudi Cupu, mítinku, během kterého bude 29. února v 8 mezinárodních dostizích na závodišti King Abdulaziz rozděleno 29,2 miliónu dolarů, bylo potvrzeno 66 přihlášek zahraničních účastníků z celkem 8 zemí. Je mezi nimi dohromady 21 vítězů dostihů klasifikovaných jako Gr.1.

 
Zajímavou podívanou slibuje především vrchol mítinku, s celkovou dotací 20 miliónů dolarů nejbohatší dostih světa Saudi Cup, ve kterém by se měli střetnout čerstvý vítěz Pegasus World Cupu Mucho Gusto (Mucho Macho Man) s diskvalifikovaným vítězem loňského Kentucky Derby Maximum Security (New Year's Day) a irskou světoběžkyní Magic Wand (Galileo) Aidana O'Briena. Trenér Mucho Gusta Bob Baffert do dostihu vysílá i čtyřnásobného Gr.1 vítěze a druhého z loňského Braaders' Cup Classic McKinzie (Street Sense), nechybí ani druhý z Belmont a Travers Stakes (Gr.1) Tacitus (Tapit). Po demolici soupeřů v Singspiel Stakes (Gr.2) v Meydanu je hodně sledovaným i dubajský zástupce Benbatl (Dubawi), kterého dnes v podvečer čeká poslední ladění formy v Al Maktoum Challene R2 (Gr.2) v Meydanu, do níž bude odskakovat jako favorit před dalším z adeptů na start v Saudi Cupu Gronkowskim (Lonhro). Japonský turf budou v Rijádu zastupovat vítěz někdejšího Japan Cup Dirt (dnes Champions Cup, Gr.1) Chrysoberyl (Gold Allure) a druhý ze stejného dostihu Gold Dream (Gold Allure), který Champions Cup v roce 2017 vyhrál.  
Kompletní startovní listina bude uzavřena 8. února po Two Moly Mosques mítinku v Saudské Arábii, po kterém budou k dosavadním 11 uchazečům přidáni dva místní startující.

saudi cup runners1

Související články:
Inaugurační ročník Saudi Cupu přilákal 143 koní. Na celý mítink přišlo téměř tisíc přihlášek, zájem má i Igor Endaltsev
Pegasus World Cup bude bez medikací, ale také chudší. Konkurenční Saudi Cup mu odvádí největší hvězdu - tříletého Maximum Security 
Plán Saudské Arábie pořádat nejbohatší dostih světa nabírá konkrétní podoby. První ročník dostihu o 20 miliónů by se měl uskutečnit 29. února příštího roku
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking