King Abdulaziz Racetrack RiyadhUž v dubnu loňského roku jsme Vás informovali o plánech Saudské Arábie uspořádat dostih, který by byl nejbohatším na světě. Tehdy saudskoarabští pořadatelé pro deník Arabnews uvažovali o dostihu s dotací mezi 15 a 20 milióny dolarů a termínem únor 2019.

 
Ten pořadatelé nestihli, plán však neopustili a nyní prostřednictvím Prince Bandar bin Khalid Al Faisala, ředitele saudskoarabského Jockey Clubu, představili konkrétnější údaje o dostihu, jehož první ročník by se měl uskutečnit 29. února příštího roku na dráze v Rijádu. Saudi Cup, jak se dostih bude jmenovat, bude dotován částkou 20 miliónů dolarů, z nichž vítěz obdrží polovinu, zbytek bude rozdělen mezi prvních 10 koní v cíli. Dostih se poběží na písku na distanci 1800 metrů a na rozdíl od donedávna nejbohatšího dostihu světa Pegasus World Cupu, na jehož dotaci se z velké míry skládají účastníci, zde bude startovné zdarma a saudskoarabský Jockey Club by měl účastníkům hradit i náklady spojené s účastní v dostihu. Těch by mělo být maximálně 14.

Pokud v únoru dostih skutečně spatří světlo světa, stane se nejen nejlépe dotovaným dostihem světa ale Arabský poloostrov tak bude hostit oba nejbohatší dostihy světa - Saudi Cup a Dubai World Cup, jehož cena letos stoupla na 12 miliónů. V letech 2017 a 2018 byl nejbohatším světovým dostihem Pegasus World Cup konaný v americkém Gulfstream Parku, ale původně 12 a poté dokonce 16 milióny dolarů dotovaný dostih se letos rozdělil na dva - pískový a na trávě, a dotace klesla na 9 miliónů dolarů. Nejlépe dotovaným dostihem na trávě zůstává australský sprint The Everest, ve kterém si letos nejúspěšnější účastníci rozdělí 13 miliónů australských dolarů. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking