Vítězství v Sussex Stakes poslední červencový den bylo posledním dostihem loňského šampióna dvouletých TOO DARN HOT (Dubawi). Svěřenci Johna Gosdena byla po dostihu diagnostikována vlasová zlomenina na přední noze, která jej sice neohrožuje na životě, ale znamená konec hřebcovy dostihové kariéry. 

Odchovanec slavného muzikálového skladatele Andrew Lloyd Webbera a jeho ženy se po zotavení přesune na Dalham Hall Stud šejka Mohammeda, kde by od příští připouštěcí sezóny měl začít kariéru plemeníka.

Too Darn Hot nenašel jako dvouletý v žádném ze 4 startů přemožitele, když po sedmidélkovém triumfu v debutu v Sandownu postupně vyhrál Solario Stakes (Gr.3), Champagne Stakes (Gr.1) a nakonec triumfoval i v nejvýznamnějším dostihu pro dvouleté Dewhurst Stakes (Gr.1), v němž 4 délky za ním finišoval na třetím místě pozdější vítěz Epsom Derby Anthony Van Dyck (Galileo).

Start do letošní sezony byl kvůli zdravotním problémům posunut až na 16. května, kdy hřebec utrpěl první životní porážku předzkoušce Epsom Derby Dante Stakes (Gr.2), ve kterých doběhl druhý, délku za Telecaster (New Approach). Poražen odešel i z Irish 2000 Guineas (Gr.1), ve kterých skončil druhý, tři délky za Phoenix Of Spain (Lope de Vega) a také v St James's Palace Stakes (Gr.1) v Ascotu, kde nestačil na Circus Maximus (Galileo) a King Of Comedy (Kingman). 

Návrat do vítězné formy ukázal v Deauville v Prix Jean Prat (Gr.1), kterou ovládl s třídélkovým náskokem před Space Blues (Dubawi) a potvrdil ji i v následujících Sussex Stakes (Gr.1), ve kterých vrátil porážku Circus Maximus, který na Too Darn Hot ztrácel v cíli půl délky. Celkem absolvoval za svou kariéru pevně spjatou s žokejem Frankie Dettorim 9 startů, z nichž 6 proměnil ve vítězství, 2x doběhl druhý a jednou třetí a vydělal 1,320.181 liber. 
 


Už v jejím průběhu si jeho chovatelská práva zajistil šejk Mohammed pro svůj Dalham Hall Stud, kde působí i hřebcův otec Dubawi (Dubai Millennium). Matka Dar Re Mi (Singspiel) šestinásobná vítězka se ziskem 2,699.376 liber, zvítězila mj. v Pretty Polly Stakes (Gr.1) či Yorkshire Oaks (Gr.1). V chovu dala vedle Too Darn Hot ještě vítězku Musidora Stakes (Gr.2) a Gr.1 umístěnou So Mi Dar či vítězku Middleton Stakes (Gr.2) a druhou ze St. Leger (Gr.1) Lah Ti Dar, které jsou obě též dcerami Dubawiho. (miv)

Související články:
Horké léto Frankie Dettoriho prodloužil Too Darn Hot. Loňský šampión dvouletek ovládl Sussex Stakes
Německé derby pro favorizovaného Laccaria s Pedrozou, ve Francii bodoval Too Darn Hot
Neporažený šampión Too Darn Hot má zdravotní problémy. Vynechá 2000 Guineas
Too Darn Hot nenašel přemožitele ani v Dewhurst Stakes

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking