nagroda derby 2020Každá série jednou končí. Dnes, v nejvýznamnějším dostihu její dosavadní kariéry, přišla o gloriolu neporazitelnosti v dosavadních 9 startech vždy vítězná polská Inter Royal Lady (Holy Roman Emperor). Ve Westminster Derby (POL Gd1, 3 hř+kl., 2400 m, 175.000 zl) skončila klisna, hlášená i do letošního Arcu, na druhém místě.

 
O půl délky před svěřenkyní Adama Wyrzyka se prosadil její tréninkový kolega NIGHT THUNDER (Nathaniel), vítěz hlavního derby trialu Nagrody Iwna, třetí šance dostihu, kterého v dostihu vedl žokej Mazur. Třetí, hlavu za poraženou favoritkou, doběhl Timemaster (Mukhadram). Tomášem Lukáškem vedený Hipop de Loire (American Post) po kolizi na bariéře v cílové rovině spadl z nadějné pozice a dokončil na jedenáctém místě.

Night Thunder, zakoupený na Tattersalls Ireland Yearling Sale za 38.000 €, je po Pacific Hillovi druhým středoevropským derby vítězem po plemeníkovi Nathanielovi (Galileo), který je sice otcem Enable, ale jinak dosahuje v anglickém chovu jen průměrných výsledků. Matka Memories of Summer (Rainbow Quest) neběhala, je ale pravou sestrou vítězky Blue Wind Stakes (Gr.3) Beauty O' Gwaun a polosestrou dalších dvou blacktype vítězů. Hřebec je 3x3 prochován na Sadler's Wellse. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking