China Horse Club, Head of Plains Partners, Starlight Racing a WinStar Farm, neboli spolumajitelé letošního vítěze americké trrojkoruny JUSTIFY (Scar Daddy) včera oznámili, že jejich hvězda ukončila dostihovou kariéru. Stalo se tak poté, co Bob Baffert uvedl, že kvůli natékající končetině by hřebec nemusel být v pořádku pro podzimní část sezóny.


Odchovanec Glennwood Farm tak ukončil kariéru jako neporažený kůň, který proměnil ve vítězství všech 6 svých letošních startů (jako dvouletý nevyběhl) a vydělal 3,798.000 dolarů. Vedle dostihů trojkoruny včetně Kentucky Derby (Gr.1) triumfoval též v Santa Anita Derby (Gr.1). Podle vyjádření majitelů by v blízké budoucnosti měla být dořešena i otázka hřebcova působení v chovu. Na toto téma už v červnu publikoval server ESPN.com dosud nepotvrzené informace o koupi chovných práv Justify Coolmorem za 75 miliónů dolarů (viz starší zpráva).

Neporažený Justify, zakoupený jako roček za 500.000 dolarů, korunoval krátkou, ale mimořádně působivou kariéru plemeníka Scat Daddy (Johannesburg), který má letos poslední ročník dvouletých a mezi jehož 850 startujícími potomky najdeme 104 blacktype vítězů. Matka Stage Magic (Ghostzapper) získala druhé místo v listed a třetí v Gr.3 v USA, dosud dala 3 startující potomky, kteří všichni zvítězili a vedle Justify se na blacktype scéně prosadil i její syn The Lieutenant (Street Sense), druhý v Gr.2 Santana Mile. Bába Magical Illusion (Pulpit) doběhla druhá v American Oaks (Gr.1). (miv)         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking