maisonslaffitteTento týden prezentoval mítink ekonomické komise France-Galop projekt restrukturalizace dostihových akvit závodiště Maisons-Laffitte, jehož závěry včera publikovaly European Bloodstock News. Pro české stáje, kteří se tamních mítinků pravidelně účastnily, veskrze negativní - závodiště bude na konci příštího roku uzavřeno.


Jedno z mála závodišť s přímou dráhou 2000 metrů, které má za sebou zhruba 140 letou historii a koná se na něm 22 blacktype dostihů (např. Gr.2 Prix Eugene Adam, v níž Shamalgan doběhl druhý), bude poté fungovat již jen jako tréninkové středisko. To by mělo projít modernizací s rozpočtem cca 1,5 miliónu eur a měl by se zvýšit počet koní, kteří jsou zde připravováni. Zatímco původně bylo plánováno pro cca 1500 koní v tréninku, dnes je zde ustájena méně než třetina z předpokládaného počtu.

Uzavření závodiště souvisí dle sdělení komise se změnami, které od roku 2011 probíhají na sázkovém trhu a kvůli nimiž se za tu dobu sázkový obrat ve Francii snížil o 1,9 miliardy eur. Výsledkem snížení sázkového obratu, který zabezpečuje více jak 90% rozpočtu France-Galop, je deficit 119 miliónů eur, který francouzská řídící organizace vykázala mezi lety 2014 a 2017.

Závodiště by mělo ve finálním roce své existence uspořádat ještě 24 mítinků. Letos se koně českých stájí zúčastnili celkem 13 mítinků v Maisons-Laffitte, v loňském roce naše stáje obeslaly dokonce 23 tamních dostihových dnů. (miv)  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking