golden eagle logoPo sprinterském The Everest, který má za sebou první dva ročníky, připravila Austrálie další nový dostih s multimiliónovou dotací - The Golden Eagle. Dostih otevřený pouze čtyřletým koním se poběží na dráze v Rosehill 2. listopadu 2019 na trati 1500 metrů. Jeho dotace bude činit 7,5 miliónu australských dolarů.


Vítězný tým získá 4,1 miliónu australských dolarů, z nichž však 410 tisíc bude, stejně jako 10% z cen za umístění ostatních koní, věnováno na charitu. Tisková zpráva, kterou vydal Australian Turf Club, nespecifikuje zdroj, z něhož bude nový dostih financován, ale podle zprávy nebude dostih financován ze stávajících zdrojů pořadatele, nezmiňuje se ale ani o tom, že by se na jeho dotaci měli, jako v případě amerického Pegasus World Cupu či již zmíněného The Everest, skládat účastníci dostihu. Z The Golden Eagle by naopak neměl žádný účastník odejít s prázdnou - dotováno je prvních 10 míst (9. a 10. získají 60.000 AU$), majitelé koní na 11. až 16. místě získají každý 4.000 AU$.

Propozice, umožňující start pouze čtyřletým koním, by podle představ pořadatele měla pomoci udržet v tréninku špičkové tříletky, kteří by jinak po úspěšné sezóně odešli do chovu a The Golden Eagle je prvním velkým dostihem, který v Austrálii takovou propozici nabízí. Zda se mu podaří prodloužit kariéru některých australských hvězd uvidíme na podzim (sezóna v Austrálii končí 31. července), již nyní je ale The Golden Eagle po The Everest a Prix de l'Arc de Triomphe třetím nejbohatším dostihem na světě, konaným na trávě. Ještě před jeho prvním konáním by se však měl odběhnout inaugurační ročník Pegasus World Cup Turf Invitational Stakes, nového, 7 milióny amerických dolarů dotovaného dostihu, který na konci ledna doprovodí třetí ročník pískového Pegasus Wolrd Cupu. (miv)

Související články:
Pegasus World Cup snižuje dotaci, ale přidá nový dostih na trávě 
Koncept Pegasus World Cupu zaujal, Austrálie plánuje sprint o 10 miliónů
  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking