Ač patří k nejúspěšnějším německým plemeníkům, pyšní se 10% podílem blacktype vítězů ze všech potomků dostihového věku a aktuálně je druhý v průběžném šampionátu tamních hřebců, neměl šampión-plemeník AREION (Big Shuffle) až do neděle mezi svými potomky žádného Gr.1 vítěze.

 
To už ale není pravda, nicméně prvního Gr.1 úspěchu se Areion v roli plemeníka dočkal za trochu kuriózních podmínek. V Criterium International (Gr.1, 2, 1400 m, 250.000 €), ve kterém suverénně o 20 délek triumfoval jeho syn Alson, totiž svěřenec německého trenéra Jean-Pierre Carvalha zdolal jen jediného soupeře, který se mu postavil - Armoryho (Galileo) z lotu Aidana O'Briena. Alson však již dříve ukázal nemalou třídu, když v Baden-Badenu vyhrál jeden z největších německých dostihů pro dvouleté Zukunfst-Rennen (Gr.3) a tři týdny před vítězstvím v Criterium International finišoval na druhém místě v Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) při Arc mítinku.

Aktuální snímky plemeníka Limaria od fotografky Romany NevěřilovéČtyřiadvacetiletý Areion, nyní působící v Etzeanu s připouštěcím poplatkem 10.000 €, dosud dal 44 blacktype vítězů, kterým se daří spíše na kratších distancích kolem míle, nejlépe do 2000 metrů, byť je třeba i otcem vítěze Norského derby Stureplan. V českém chovu od letošního roku působí jeho syn Limario, někdejší šampión dvouletek a zimní favorit v Německu, který jako tříletý vyhrál Grosser Preis des Ausi Zentrums Hannover (Gr.3) a později v péči Arslangireje Šavujeva i Velkou cenu Prahy. Ve své úvodní sezóně v chovu své majitelky mgr. Ireny Uhlířové a trenéra Radima Bodláka připustil 5 klisen.

Související články:
Limario ukončil dostihovou kariéru a odchází do chovu. Bude stát u Radima Bodláka
Limario má od pátku licenci. Ve Starém Městě připouští za 10 tisíc korun
Limario má první březí klisnu, na další se čeká. Je to super charakter, libuje si Radim Bodlák


  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking