Smutnou zprávu přineslo nejnovější vydání Věstníku ČT. Ve věku pouhých 6 let musela být utracena šampiónka dvouletých klisen 2017 LOVE CONNECTION (Amico Fritz), vítězka Ceny Masise (I.k.) a Ceny zimní královny (L), která na dráze úspěšně reprezentovala barvy stáje TAHLO Šefraný.

 
"Bohužel si ve výběhu zlomila stehenní kost," uvedl pro naše stránky její bývalý trenér Karel Germič. "Nevíme, jestli uklouzla nebo se s někým srazila, ale z výběhu vrátila o třech nohách." Pro trenéra, který se o klisnu stará i po odchodu z tréninku do chovu, bylo zranění o to smutnější, že klisna, která vedle dvojice jedničkových vítězství získala i třetí místa v dražební Velké ceně BBAG Baden-Baden (L) a poté i v Memoriálu Rudolfa Deyla (I.k.), odešla březí po Chardonney Tcheque (One Cool Cat).

Nadějí na zachování její krve tak zůstává jediný potomek - roční ryzka Lowe Wole, jejímž otcem je v německém chovu působící Amaron (Shamardal), vítěz devíti blacktype dostihů na mílových tratích včetně Gr.1 Premio Vittorio di Capua. "V říjnu přijde do tréninku a zatím vypadá výborně," těší se na klisnu trenér, který doufá, že Lowe Wole dokáže nahradit svou předčasně odešlou matku. (miv)

Nepřehlédněte: Dostihový soud zrušil sankce "rebelujícím" jezdcům z Brna, Pořádková komise pak zakázala činnost členům komise do konce září
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net