slusoviceV souvislosti s rozhodnutím Rady Jockey Clubu ČR o změně maximální výše poplatků stanovených pořadateli za přihlášky a startovné na 8% ceny dostihu jsme požádali zástupce některých pořadatelů dostihů o odpověď na otázku: Jak budete využívat tuto možnost? Podle odpovědí čtyř zástupců významných pořadatelů (vyjádření Pardubic přineseme později) se zdá, že se majitelé nemusejí bát plošného využívání maximální hranice.

Petr Drahoš, ředitel společnosti TMM s.r.o., pořadatele dostihů v Praze

Nepředpokládám, že budeme v Praze využívat možnosti maximálního zápisného ve výši 8 %.


Ivan Janatka, zástupce společnosti City Golf & Racing Club, s.r.o, pořadatele dostihů v Karlových Varech:
Já s tímto opatřením Jockey Clubu nesouhlasím a mohu říci, že pro závodiště Karlovy a Most zůstane zachována výše 5% s rozdělením 1,5% za přihlášky a 3,5% za startovné.  Za závodiště Karlovy Vary bych rád uvedl, že si vážíme toho, že k nám jezdí i moravští majitelé a trenéři, kteří to mají velmi daleko, a nechceme proto zvyšovat poplatky za zápisné. A v nezměněné výši u nás zůstává i ustájení při dostizích.


Mgr. Zdeněk Karlach, předseda Dostihy Slušovice o.s.:
Tato změna je vlastně naše dítě, navrhli jsme Jockey Clubu toto řešení. Této možnosti využijeme ve dvou fázích. V té první vyzkoušíme maximální možné zápisné během prvních dvou dostihových dnů u nás a pak toto vyhodnotíme. Jsme v lokalitě, kde se obtížně shánějí prostředky na dostihový sport a chceme, aby dostihová dráha ve Slušovicích fungovala. Myslím, že pro majitele a trenéry, kteří to mají k nám blízko, bude příznivější zaplatit o tisícovku na zápisném více, než zaplatit nákladnou dopravu třeba na závodiště v Praze s nižším zápisným. Vstupujeme samozřejmě do určitého rizika, ale věřím, že nakonec nám toto opatření Jockey Clubu umožní zaplnit šest dostihových termínů dostihy ve Slušovicích.


Jan Palyza, majitel závodiště Lysá na Labem
:
Já o této změně vím teprve krátce a určitě pořadatelům dostihů pomůže. Osm procent je ale hodně, za závodiště Lysá nad Labem mohu říci, že nechystáme nějaké zásadní zvýšení zápisného. Pokud budeme zápisné zvyšovat, tak jen opravdu málo. (mze)

Související články:

Rada Jockey Clubu schválila řadu významných změn
Nastala krize v čském turfu? Rozhovor s prezidentem Jockey Clubu Ing. Václavem Lukou
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net