NorridorDo 104. Westminster Českého derby aktuálně směřuje 31 tříletků. Po čtvrtečním škrtání řady zájemců opustili Go Christian (Raven's Pass), Moraliste (Morandi), Mr Hammer (Highland Reel), Princess Churchill (Churchill) a Square Garibaldi (Hunter's Light). Dohlášeni naopak byli Norridor (Touch of Genius) ze stáje Heleny Blažkové a klisna Witch in Pink (Sea The Stars), běhající v barvách Lokotransu.

 
Norridor, zatím výrazně nejúspěšnější potomek Koně roku a vítěze Českého derby Touch of Genia (Galileo), po mosteckém vítězství v trojce na 2200 metrů zaběhl velmi solidně i první jedničkový trial na České derby Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera, v němž skončil pátý. Zatím nezvítězivší Witch in Pink, jejímž otcem je pro změnu vítěz Epsom derby a Galileův polobratr Sea The Stars (Cape Cross), letos finišovala druhá v Ceně trojročných kobýl a ve slovenské klasice následně obsadila čtvrtou příčku.  

Nepřehlédněte: Čeští koně už v zahraničí vydělali téměř 21 miliónů. Před rokem to bylo o 2 milióny víc

Do čtvrtého klasického dostihu sezóny 79. Oaks zůstává přihlášeno 28 klisen. Škrtnuto jich ke čtvrtečnímu termínu bylo rovných 10, dohlášeny naopak byly devátá z JCK Fine Anyway (Galiway), dcera klasické vítězky Ines Inovace (Egerton), která do letošní sezóny vstoupila druhým místem v dostihu IV. kategorie v Chuchli, sedmá z JCK Nuda Veritas (Gustav Klimt) a Ranevskaya (Taj Mahal), který obsadila čtvrté místo v chuchelské dvojce na 1800 metrů, kterou vyhrál King Warrior před Pirlem a Maxmiliánem. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net