Hodně rozruchu vyvovaly podmínky, za kterých se uskutečnil první letošní dostihový mítink, který se konal v pondělí v Mostě. Poté, co nepřipravenost dráhy a nemožnost její kontroly kritizoval trenér Zdeněk Mimra a na jeho kritiku následně reagoval ředitel mosteckého závodiště Jakub Šimůnek se s kritickým pohledem přidal i Jaroslav Myška.

 

Podporuji vyjádření Trenéra Mimry a souhlasím s tím, že připravenost mosteckého hipodromu na dostihový den, který se uskutečnil 18. 5. 2020, byla podprůměrná. Nechci se zabývat stavem dráhy, to bylo vyjádřeno trenérem Mimrou. Ale chci se zabývat způsobem ustájení koní. My jsme měli box č. 26 C. Box byl v takovém stavu, že byl prorostlý pavučinami a zprovoznit napaječku až téměř nadlidský výkon. Nemluvně o nastlání boxu, zřejmě, když se občas zametal dvůr C, tak se nametl do boxu 26. Ani náš tým nestojím o hesla "Buďte rádi, že se běhá".

Nechci diskutovat o tom, jaká je doba, já si o tom všem myslím své. Hlavně si ale myslím, že s touto dobou nemá nic společného úprava dráhy, nachystané boxy a prostě uspořádaný dostihový den i za nějakých okolností. Samozřejmě neznám možnosti pořadatele -  mosteckého hipodromu, ale jestli nemají možnosti uspořádat na Ačkovém závodišti dostihy v jakýchsi kritérií, tak o čem se tady potom bavíme? A to ve směs celá dostihová obec věřila, že když je majoritní podílník CHARVÁT GROUP, že to bude spása a ono to vypadá zatím jako zkáza.

Mrzí mě, že jsem se takto musel vyjádřit. Ale nestrkám hlavu do písku.

Jaroslav Myška
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net