Kub ivan4Zdravotní stav bývalého žokeje a posléze trenéra Ivana Kuba, který 20. května po pádu jím vedeného koně v tréninku utrpěl velmi vážná zranění, se pomalu zlepšuje. Ač prognóza ohledně následků poranění míchy zůstává vážná, poškozené plíce se postupně zlepšují.


Ivan už také čile komunikuje s okolím, byť kvůli připojení na plicní ventilátor stále nemůže mluvit a komunikace je možná jen odezíráním z jeho rtů. Má v rámci možností dobrou náladu a usmívá se na sestřičky. Snažíme se mu tlumočit všechny vaše pozdravy a jsem moc rád, že i já Vám mohu od něj zprostředkovat pozdrav a poděkování za to, jak s ním cítíte. Pokud se jeho zdravotní stav bude nadále vyvíjet dobře, měl by být v tomto týdnu převezen do příbramské nemocnice, aby byl blíž své rodině.

Obrovskou vzpruhou pro něj byl vzkaz od Frankie Dettoriho, jehož jezdecké umění Ivan dlouhá léta obdivuje. Nejslavnější žokej současnosti Ivanovi formou video zprávy vyjádřil smutek nad jeho zraněním a popřál mu, aby zůstal silný. Excelentní nápad o to Frankieho požádat a podpořit tak Ivanovu psychiku dostala Zuzka Míčová a za pomoci Kateřiny Hlubočkové, Pavlíny Filipové a jejich anglických kontaktů, a samozřejmě také díky vstřícnosti samotného Dettoriho, se jej podařilo zrealizovat. Ivan z něj byl naprosto nadšený, po shlédnutí na mobilu si jej několikrát nechal přehrát i na televizi a spolu s ním jej sledovali i jeho ošetřující lékaři. Moc Zuzce a všem zúčastněným včetně Frankieho děkujeme. Podporu mu vyjádřili i další přední angličtí jezdci jako skvělá Hollie Doyle, její úspěšný manžel Tom Marquard či ze sedel koní stáje Wrbna dobře známý Paul Eddery. Všechna tato videa budeme Ivčovi pouštět tento týden, aby si udržel svou dobrou náladu a měl sílu se svým zraněním bojovat.

Stále se ptáte na sbírku pro Ivana. Naše původní představy o vyhlášení vlastní veřejné sbírky jsme opustili poté, co nám Jockey Club a jeho prezident Ing. Josef Bečvář nabídli možnost využít pro ni již zřízený Nadační fond Jockey Clubu. Věřím, že tento týden se podaří doladit všechny náležitosti a sdělíme Vám vše potřebné, jak Ivčovi přispět. Rád bych na tomto místě upřímně poděkoval Jockey Clubu a prezidentu Bečvářovi za jejich nabídku. Bez ní by příprava sbírky včetně schválení dozorujícím orgánem trvala podstatně déle.      

Za celou Ivčovu rodinu Miloslav Vlček, Ivanův bratranec    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net