pardubicePoté, co se pořadateli pardubických dostihů Dostihovému spolku Pardubice a.s. nepodařilo po loňském odchodu České pojišťovny najít nového sponzora Velké pardubické, rozhodovala o podpoře dostihu vláda České republiky. Ta na včerejším jednání rozhodla pod čj. 476/19 zařadit Velkou pardubickou mezi "významné kulturní a sportovní akce s podporou státu."

 
Velká pardubická, respektive vlastník areálu a akcionář pořadatele dostihu město Pardubice tak prostřednictvím Ministerstva zemědělství získá dotaci ve výši 5 miliínů korun. „Poskytnutá podpora přispěje k zajištění kvality programu a zachování jednoho z nejprestižnějších dostihů v Evropě, který je neodmyslitelně spjatý s Českou republikou. Finanční podporu poskytne městu Pardubice ministerstvo zemědělství formou dotace,“ uvedlo v prohlášení ministerstvo zemědělství.

Pro dostihový sport je jistě pozitivní zprávou, že se podařilo vyřešit financování tak významného dostihu, z druhé strany je pro český turf hodně smutnou vizitkou, že se na jeho nejslavnější a nejpopulárnější dostih s tak výrazným zásahem i mimo dostihové příznivce musí skládat všichni občané ze svých kapes prostřednictvím státního rozpočtu.

Miloslav Vlček

Související články:
Do 129. Velké pardubické přihlášeno jen 23 koní. Zájem stájí o přihlášky v prvním termínu klesl o 40%
I přes odchod generálního partnera se Velká pardubická poběží a prize money zůstává na částce pět miliónů korun, zaznělo dnes na pardubické tiskovce
Lokotrans jedná s Pardubicemi o spolupráci. Společnost by se mohla stát novým sponzorem Velké pardubické
Velká pardubická stále bez sponzora, spolupráci s Pardubicemi ukončil i Agrofert
Česká pojišťovna ukončila partnerství s Velkou pardubickou

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking