PoldislieblingForma tluče třídu. Kolikrát asi zazní kolem chuchelského padocku toto letité, ale stále platné rčení při úvahách nad šancemi německého zástupce? Pokud mne pamět neklame, Gr.3 vítěz ze země Pattern systému ještě na startu Českého derby nikdy nestál a loni ukázanou třídou Poldi's Liebling výrazně převyšuje zbytek pole. Bude to stačit?   

dres statekblata  POLDI'S LIEBLING (GER) 
Tai Chi - Pinea (Platini)
Majitel
: Stall Audenhove (GER)
Chovatel: Horst-D. Beyer
Trenér: Andreas Wöhler
Jezdec: ž. Eddy Hardouin
Vývoj handicapu v ČR:  v ČR bez handicapu, eliminační 90,5 kg

Kariéra:

Poldi's Liebling debutoval 1. července v Hamburgu v EBF dostihu na 1200 metrů,  v němž šel ze zadu a finišem zvenčí získal druhé místo. Další EBF dostih, tentokrát již na 1400 metrů, jej čekal na konci července v Mnichově, a v méně defenzivním stylu než minule získal opět druhé místo a opět na distanci ukázal dobrý finiš. V Drážďanech na začátku září v EBF dostihu na 1400 metrů šel poprvé z čela a výsledkem bylo lehké vítězství. K dalšímu startu vyrazil do Itálie do listed Premio Campobello na 1800 metrů, kde skončil v těsném doběhu třetí a podal velmi slibný výkon (video). Ten vzápětí potvrdil i v Německu vítězstvím v Gr.3 Herzog von Ratibor Rennen na 1700 metrů. (video)   

Rodokmen:
Poldi's Liebling pochází z druhého ročníku plemeníka Tai Chi (High Chaparral), který ve dvou letech vyhrál 4 ze 6 startů včetně Preis des Winterfavoriten (Gr.3, 1600 m) a sezónu zakončil třetím místem v Gr.1 Criterium de Saint-Cloud na 2000, kde se mj. střetl s Betpak Dala, který skončil šestý. Jako tříletý absolvoval jediný start - v německých 2000 Guineas, do kterých odskakoval jako favorit, ale doběhl až šestý a jeho kariéra tím skončila. Poldi's Liebling je zatím jeho nejúspěšnějším potomkem a jediným grupovým vítězem. V úvodním ročníku měl dva listed vítěze - Scapinu, úspěšnou sprinterku, která vyhrála Grosser Preis der Sparkasse Dortmund (L, 1200 m) a doběhla třetí v Silberne Peitsche (Gr.3, 1200 m) a Atticu, vítězku Henkel Trial - Düsseldorfer Stutenpreis (L, 1600 m). Čtvrtým blacktype potomkem v Tai Chiově produkci je třetí z Derby-Trialu (L, 2200 m) Lysistrata.
Matka Pinea (Platini) vyhrála 7 dostihů, 5x na trati 1600 metrů, jednou na 1500 a jednou na 1900 m. Poldi's Liebling je jejím třetím startujícím potomkem, oba předchozí, potomci hřebců Lord of England a Saddex, vítězové mimo blacktype kategorii, vyhrávali na tratích kolem míle, maximálně 2000 metrů. Dva kilometry byl i distanční strop báby Pleasant Touch (Windwurf).    

Resumé:
Kůň s takovou třídou se ještě v Českém derby neukázal a z tohoto pohledu by měl být naprosto jednoznačným favoritem. Proti vysoké třídě ale stojí několik ale. Hřebec, který byl v zimě nabízen některým českým majitelům na prodej za cenu v relacích nákupu například Kadynyho od svého největšího úspěchu, kterého dosáhl loni 5. listopadu, nestartoval, protože nebyl zcela fit. Druhým velkým otazníkem jsou distanční schopnosti - hřebec neměl možnost je ukázat, pohled na rodokmen však naznačuje, že derby trať by mohla být za jeho distančním optimem. Půjde tedy bez přípravného startu, poprvé delší distanc. Trenér Wöhler již v Praze s Picobellou a Butterfly Lady vyhrál Jarní cenu klisen a s Derwischem skončil v Českém derby v roce 2009 čtvrtý, o 10 let dříve nestačil jeho Sotoro jen na Ray of Lighta. Sázejíce na vysokou třídu, zkušeného trenéra a špičkového žokeje v něm velmi opatrně vidíme prvního favorita dostihu. (miv) 


Předchozí vizitky účastníků Českého derby:
1. RES JUDICATA
2. MON CHERI

3. THISISTHEKEY

4. GOLDEN ALIGHIERI

5. DARKOLVA
6. DRAGON

7. TOP ONE

8. CARMELLA    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net