vivienne wellsVzít vlastní chovnou klisnu, poslat ji na připuštění do Francie a nechat jí tam i ohřebit už Manažerská akademie jakosti rodiny Touškových zkusila. V roce 2014 se takto narodil ryzák Irwin Forge (Fuisse - Irish Queen), který o tři roky později získal poslední dotovanou příčku v Českém derby. Letos nastoupí do Derby s Vivienne Wells, produktem připuštění Verdandi ve Francii působícím Authorized. Jen směr, kterým přijede do Prahy se změnil. Místo z Velkých Karlovic přicestuje z opačné strany - z německého Hamburku, kde ji chystá Bohumil Nedorostek.

 

dres  VIVIENNE WELLS (FR) 
Authorized - Verdandi (Kahyasi)
Majitel
: UTRIN - GER
Chovatel: Manažerská akademie jakosti
Trenér: Bohumil Nedorostek
Jezdec: ž. Alexandr Pietsch
Vývoj handicapu v ČR: /78

Kariéra:
Vivienne Wells je vlastní odchovankyní Manažerské akademie jakosti rodiny Toušků, majitelů stáje UTRIN

Vivienne Wells debutovala jako dvouletá koncem srpna v Drážďanech, v dostihu EBF na 1400 metrů skončila předposlední, devět délek za polem. Nutno však dodat, že šlo o velmi dobře obsazený dostih, v němž zvítězil pozdější Kůň roku Rubaiyat.
Příliš nenadchla ani v sezónním debutu v Hannoveru na 2 kilometry, ve kterém obsadila 11. místo v poli 13 koní. Zlepšení ale nastalo o dva týdny později, kdy Vivienne Wells odvodila dostih pro klisny na 2000 metrů a skončila druhá. Stejné umístění zopakovala i na distanci o 200 metrů delší, opět mezi klisnami a ač se v první části dostihu držela v koních, pod její taktovkou se odehrála podstatná část dostihu. Se stejnou taktikou nastoupila i do listed na 2800 metrů (záznam), jako jediný tříletek v poli se v závěru propadla na sedmé místo. Že umí chodit z čela následně předvedla i českým divákům v Oaks, kde nasbírala pár metrů navíc a v závěru nestačila jen na Zariyannku, která ji zdolala o 3/4 délky. 

Rodokmen:
Vytrvalost, kterou předvedla na dráze, má dokonalou oporu v klisnině pedigree. Otec Authorized (Montjeu), vítěz Epsom Derby, je otcem řady skvělých vytrvalců včetně vítěze italského St. Leger Autora a jeho potomkům se daří i v překážkovém provozu, jak nás přesvědčují nejen No Time To Lose, ale i dvojnásobnáý vítěz Grand National Tiger Roll.
Matka Verdandi je dcerou dalšího vítěze Epsom Derby Kahyasi (Ile de Bourbon). Před příchodem do českého tréninku vyhrála ve Francii dvě roviny na 2400 metrů, u nás po jediném rovinovém startu přešla do překážkového provozu, získala dvě vítězství v pardubických krosech IV. kategorie a kariéru zakončila třetím místem v Poplerově memoriálu (NL).  

Resumé:
S distancí rozhodně nebude mít problém, ba možná se ukazuje spíše jako ideální kůň pro Saint Leger. Umí chodit z čela, má pěkný prostorný cval a rozhodně není koněm, kterého bychom měli podceňovat. Měla by bojovat o místo na tabuli.

Předchozí vizitky:
1. JOGANVILLE

2. POLISH KING
3. FRAGA
4. TROOP COMMANDER
5. COTE JARDIN
6. ZARIYANNKA
7. KENSHIBU

8. FRANCIMOR
9. SWINGING THOMAS    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net