cena prvni damy 22Pětiletá napajedelská rodačka WELLUNCA (Egerton) si v předchozích dvou sezónách vybudovala nemalý respekt díky dvojici vítězství v elitní konkurenci při Poháru žokejů. Svěřenkyně Hany Kabelkové má však pověst podzimního koně a do mostecké Ceny první dámy ČR (hdcp I.k., 4+, 2200 m) nastupovala s nejvyšší vahou v poli společně s favorizovaným Cape Freedom (Cape Cross), a tak v sázkových preferencích nebyla příliš vysoko.


Dcera loni uhynulého Egertona a jedna z nejúspěšnějších tuzemských odchovankyň posledních let však ukázala, že svou mimořádnou třídu umí prodat i na jaře. S Petrem Foretem v sedle v klidu cválala zvenčí ve středu pole, v horním oblouku si začala zlepšovat pozici, v cílové rovině se vydala stíhat slibně se vracejícího Saula (Champs Elysees), přešla do čela a prvenství uhájila i přes vnějškem finišujícím Cacophonousem (Cacique). Čtvrtý, nos ta Saulem, skončil až příliš defenzivně jetý favorizovaný Cape Freedom.

NN22 wellunca

Pro Welluncu ze stáje Epicos to bylo páté vítězství kariéry, třetí dosažené v nejvyšší kategorii. Klisna v dosavadních 16 startech vydělala téměř 860 tisíc korun.Němčický double a stovka Ingrid Janáčkové Koplíkové   

Most hostil i první letošní dostih dvouletých, Cenu partnerů Dostihového klubu (III.k., 1200 m), jehož se po škrtu Mary Pop zúčastnili jen čtyři koně. Podle očekávání se v něm jistě o délku před Feschandou (Dariyan - French Quebec) prosadila hnědka NIAMTREE (New Bay) stáje 3 heart, vedená Vendulou Korečkovou. Svěřenkyně Heleny Vocáskové, zakoupená jako ročka za 15 tisíc liber, je polosestrou irské listed vítězky Laviniad (Lawman).
Němčický tým uspěl i v Ceně Hipodromu Most (III.k., 3+, 2000 m), ve které se po téměř dvouleté pauze vrátil do hry zimní favorit 2019 ALBATROS (Ruler of The World). Návrat pětiletého valacha stáje Zeas Staré Hradiště byl velmi impozantní, pod Vendulou Korečkovou nadělil druhému Mike Majk (Make Believe) pět délek, aniž by byl v posledních metrech pobízen a můžeme se jen těšit na jeho další starty.

Nepřehlédněte: Z Baden-Badenu putují do Česka dva koně. Oba s francouzskou kariérou

Rozhodně ale není jediným dnešním vítězem, jehož výkon je příslibem. Mohutným finišem z konce pole se v Dostihu Jockey Clubu ČR (hdcp IV.k., 1200 m) prosadil 61,5 kilogramy obtěžkaný REALM RULER (Shamardal), který s Milanem Zatloukalem navázal na vítězství z Brna a lze očekávat, že tím sedmiletý svěřenec Jany Manové ze stáje Flash, kterého zdobí vítězství z Atén, neřekl v českém turfu poslední slovo. Solidně se rozjíždí také kariéra tříletého valacha Syndikátu V3J VIENNA CALLING (Waldpark), který pod amatérem Matyášem Lukou jistě v Májofestivalové mostecké míli (III.k., 1600 m) proměnil svůj druhý kariérní start v první vítězství.     

Tři starty, tři vítězství. Taková je letošní bilance bělouše stáje MANEKO čtyřletého NICO (Holy Roman Emperor), který po dvou trojkových handicapech suverénně s náskokem 4 3/4 délky ovládl i dvojkový handicap Cenu primátora města Mostu na 1400 metrů. V sedle svěřence Zdeno Koplíka byla jeho dcera Ingrid, která završila double v závěrečné Ceně společnosti Tipsport (hdcp V.k., 2200 m) v sedle svého vlastního svěřence ILIASE (Stormy Jail - Ines, Lope de Vega). Lehký pětidélkový triumf valacha stáje Hradec byl zároveň jejím 100. jezdeckým úspěchem, po kterém si užila sprchy šampaňského od svého strýce Radka.

NN22 ilias

Spokojen zřejmě z Mostu odjížděl i trenér Pavel Hlavatý, jemuž po bariéře finišující VARIMINGO (Flamingo Fantasy) stáje Ensemble zajistil v Ceně Severočeského Hitrádia North Music (hdcp IV.k., 2000 m) první letošní vítězství. V sedle pětiletého valacha byl Jiří Chaloupka.

Miloslav Vlček        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net